תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסברת עומק עכשיו

הגדל

נתונים בולטים בסקר זה היו : רק 33% מהעם מאמינים שמו"מ עם הפלסטינאים יכול לשאת פרי, 65% מתנגדים להסכם שיכלול פינוי כל ההתנחלויות , 50% מסכימים לפינוי חלק מההתנחלויות( זה ירידה בתמיכה במהלך כזה) ו 43% מתנגדים לפינוי חלק מההתנחלויות.

רוב 73% חושבים שהפלסטינאים לא יעמדו בהתחייבויות שלהם ( ז"א שהחמס ישתלט - עזה ליד כפר סבא), ורוב מוצק (74-80%) לא מאמין שהפלסטינים באמת רוצים שלום עם ישראל ומקבלים את קיומה של ישראל.

נתונים אלו מחזקים את פעולות ההסברה של מועצת יש"ע. הסברה הינה כלי דיפלומטי לרכישת אוהדים כתוצאה ממתן מידע ונתונים והעברת מסרים בדרכים שונות. בבסיס העבודה אנו יודעים כי אנו נלחמים כנגד כמעט כל העולם בחוץ ומבפנים וכדי לייצר שינוי תודעתי אמיתי לטווח רחוק אין די בסיסמה אחת ובמגע אחד, דרושה עבודה שיטתית רצופה לא חד מימדית ובעיקר אישית יותר. לשם כך הוקמה מנהלת ההסברה במועצת יש"ע. מטרת העל של המנהלת היא חיזוק תמיכת החברה הישראלית במפעל ההתיישבות לאורך זמן, ומטרות המשנה הינם הגברת תחושת ההזדהות והתמיכה במפעל ההתיישבות בקרב מקבלי ההחלטות ויצירת שינוי תודעתי עמוק ויציב כנגד מדיניות "שתי המדינות".

קונספט העבודה בנוי משלושה מרכיבים : סיורים אישים וקבוצתיים למעצבי דעת קהל, הפקת חומרי הסברה במגוון אפליקציות והכשרת אנשי הסברה בהתיישבות להעברת המסרים.

סיורים: בתוכנית העבודה מופו כ-5000 איש הנחשבים כמעצבי דעת קהל והם מוזמנים על פי פילוח קבוצות לסיורים אישים או קבוצתיים. הסיורים פרוסים על כל יהודה ושומרון ומדגישים ארבעה מסרים עיקריים: מורשת יהודית, בטחון וגיאוגרפיה, עוצמה התיישבותית בחינוך בתעשייה בחקלאות ביוזמות, והמימד האנושי . עד כה אנו רואים ברכה במלאכתנו. האנשים שאליהם אנו פונים נענים ברצון ובחיוב להזמנה ואף בעניין ובסקרנות לבוא ולבקר. עד כה ערכה מנהלת ההסברה סיורים ללמעלה מ 160 אישים – חלקם בצורת 'אחד על אחד' וחלקם בקבוצות קטנות.

חומרי הסברה : מידע רב נצבר וקיים ידע נרחב על נושאים שונים הקשורים ליהודה ושומרון. מנהלת ההסברה שמה לה למטרה להכין חומרי הסברה מתומצתים ומודגשים עם מסרים ברורים בנושאים שונים: דמוגרפיה, זכותנו על הארץ, המעמד המשפטי והחוק הבינלאומי, פליטים, מים ועוד. הצגת החומרים נעשית בעזרת סרטונים "ויראלים" (הכוונה – אשר מופצים במהירות ברשת על ידי הגולשים שצפו בו ושולחים לחבריהם וכן הלאה) ברשת, סרטוני הסברה, חומרי הסברה כתובים, מצגות וכד' . מעבר לכך נערכים מחקרים בנושאים שונים ומהם נכתבים ניירות עמדה בנושאים שונים המחזקים את טיעונינו ואלא מופצים בדרכים שונות לאנשי הסברה, אנשי תקשורת ופובליציסטים.  מנהלת ההסברה כבר הפיקה עד כה ארבעה סרטונים אשר זכו להצלחה גדולה, הדפיסה מפה אסטרטגית הממחישה את חשיבותם של חבלי יהודה ושומרון החולשים על שפלת החוף, וכן שוקדת על הוצאת ערכת מפות היסטוריות – בפורמט גדול – לשרים מעצבי דעת קהל וקובעי מדיניות, ובפורמט כיס – לעיתונאים וכתבים בשטח, למסבירנים ולמדריכי טיולים וסיורים.

הכשרת אנשי הסברה: הוקם פורום הסברה של יש"ע ובו חברים דוברי המועצות , הפצת חומרי הסברה ומסרים לאנשי ההסברה, ובקרוב יפתח קורס הסברה מקצועי לתושבי יש"ע.

ובחזרה לסקר איתו פתחנו , אנו מאמינים כי בעבודת הסברה שיטתית ניתן יהיה לצמצם את הפערים המופעים בו ובכך לצמצם את התמיכה במנטרת "שתי המדינות" המסוכנת, להגדיל את התמיכה של הציבור היהודי בארץ במפעל ההתיישבות ובעיקר לשנות את הלכי הרוח אצל מקבלי ההחלטות.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד