תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לחתום על מכרזי בניה

הגדל

ראשי הרשויות ביהודה ושומרון שיגרו השבוע מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו דרשו ממנו לעמוד בהבטחתו עליה הצהיר לפני מספר חודשים לפיה "גם אם אבו מאזן יבוא עוד שמונה חודשים ויגיד 'שלום עכשיו', נתחיל לבנות כפי שהיה קודם".

מנהיגי ההתיישבות הדגישו לראש הממשלה שהמשמעות המרכזית של סיום ההקפאה היא לא רק באי-חידוש צו ההקפאה, אלא, קודם כל, באישור מיידי של מכרזים לבנייה, שיש לאשר אותם מיידית, ולשם כך במידה ושר הביטחון מונע זאת דרשו ראשי מועצת יש"ע מראש הממשלה להפקיע סמכות זאת מידיו.

"בפרוס השנה החדשה – "סיכמו במועצת יש"ע – "כשנאחל זה לזה גמר חתימה טובה, דעתנו תהיה נתונה לחתימה חשובה ביותר לעתיד הלאומי - חתימה טובה על מכרזי הבנייה להמשך התפתחות החיים ביהודה ושומרון".

להלן הנוסח המלא של מכתב ראשי מועצת יש"ע וראשי הרשויות ביהודה ושומרון לראש הממשלה:

‏יום שלישי 24 אוגוסט 2010

לכבוד

ראש ממשלת ישראל

מר בנימין נתניהו

לחתום עכשיו על מכרזי הבנייה

בתאריך 1.12.2009  הצהרת ש"השעיית האישורים לבנייה חדשה ביהודה ושומרון היא חד-פעמית וזמנית". כמה ימים לאחר מכן ב 6.12.2009 הדגשת שוב שההקפאה היא זמנית ואיננה תלויה בהתקדמות מדינית. הצהרת ש"גם אם אבו מאזן יבוא עוד שמונה חודשים ויגיד 'שלום עכשיו', נתחיל לבנות כפי שהיה קודם".

בעוד 32 ימים תעמוד הבטחתך זו למבחן, בפני הציבור הישראלי והעולם כולו.

שלא יהיה ספק: המשמעות המרכזית של סיום ההקפאה ושל חזרה לבנייה "כמו מקודם" איננה גלומה רק באי-חידוש צו ההקפאה, אלא, קודם כל, באישור מיידי של מכרזים לבנייה שכבר עברו את כל הועדות ואישורי התב"ע וממתינים אך ורק לחתימה הפוליטית של שר הביטחון. על המכרזים האלה חובה לחתום מיידית כבר ב-26 בספטמבר, וזאת על מנת שנוכל לבנות בהקדם ולחזור לחיים נורמליים כפי שאתה התחייבת.

אי לכך, לקראת נסיעתך לוושינגטון, אנו, ראשי מועצת יש"ע והרשויות ביהודה ושומרון קוראים לך להודיע פומבית כבר עתה שהמכרזים לבנייה אכן יאושרו מייד במועד סיום ההקפאה (יחד עם אישור תב"עות שממתינות לחתימה). יתרה מכך, אם שר הביטחון ממפלגת העבודה לא מוכן יהיה לחתום על המכרזים, אנו דורשים שתפקיע מידי שר הביטחון את הסמכות הפורמאלית לאשר יציאה למכרזים ביו"ש, ותיטול אותה לידיך.

התחמקות כלשהי מאישור מכרזי הבנייה כבר ב-26 לספטמבר כמוה כהמשך הקפאה על כל המשתמע מכך, במישור המדיני, הציבורי והפוליטי. זהו יום הדין.

אתה יודע שההתיישבות בארץ היא זכותנו הלגיטימית. על כן אנו מצפים ממך שתבהיר לעולם בצורה הברורה ביותר, כפי שהבטחת לפני 9 חודשים, שהבנייה בארץ ישראל תימשך.

ידה של ישראל מושטת לשלום על בסיס זכותנו הטבעית בכל ארץ ישראל.

בפרוס השנה החדשה, שנת תשע"א, כשנאחל זה לזה גמר חתימה טובה, דעתנו תהיה נתונה לחתימה חשובה ביותר לעתיד הלאומי - חתימה טובה על מכרזי הבנייה להמשך התפתחות החיים ביהודה ושומרון.

ברוח זו נאחל גם לך כתיבה וחתימה טובה

ראשי הרשויות ביהודה ושומרון:

יו"ר מועצת יש"ע  דני דיין 

ראש העיר אריאל רון נחמן 

ראש העיר בית"ר עילית מאיר רובינשטיין 

ראש המועצה האזורית גוש עציון שאול גולדשטיין 

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה 

ראש המועצה האזורית בנימין אבי רואה 

ראש המועצה האזורית הר חברון צביקי בר-חי

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי

ראש המועצה המקומית בית-אריה עופרים    אבי נעים 

ראש המועצה המקומית אלקנה, צדוק זהוראי

ראש המועצה המקומית אורנית, שלומי לנגר 

ראש המועצה המקומית קרני שומרון, הרצל בן ארי

ראש המועצה המקומית קדומים, חננאל דורני

ראש המועצה המקומית אלפי מנשה, חסדאי אליעזר

ראש המועצה המקומית בית אל, משה רוזנבוים 

ראש המועצה המקומית גבעת זאב יוסי אברהמי 

ראש המועצה המקומית עמנואל עזרא גרשי

ראש המועצה המקומית קרית ארבע חברון מלאכי לוינגר

מזכ"ל אמנה  זאב חבר 

מנכ"ל מועצת יש"ע  נפתלי בנט

העתקים:

שרי הממשלה

חברי הכנסת

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד