תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מילה של מנהיג

הגדל

 לקראת נסיעתו של ראש הממשלה לוושינגטון ולקראת סוף תקופת ההקפאה יצאה בסוף השבוע שעבר מועצת יש"ע בקמפיין "מילה זו מילה" אשר בא "להזכיר" לראש הממשלה ולשרי השביעיה החברים בקבינט את הצהרותיהם בחודשים האחרונים, ולהדגיש כי זו שעת המבחן לעמדות שהציגו, למילה שנתנו לציבור הישראלי, שעת המבחן ליכולתה של ישראל לעמוד על דעותיה ועל עמדותיה כמדינה ריבונית ועצמאית.  הקמפיין החל בגל גדול של מודעות ענק בעיתוני סוף השבוע עם תמונות של חברי הקבינט לצד ציטוטים חד משמעיים של השרים על סיום ההקפאה בתשרי – ספטמבר - הקרוב והמשך הבנייה ביהודה ושומרון מיד לאחר מכן כפי שהיה לפני ההקפאה הזמנית. בהמשך השבוע לקמפיין הצטרפו שלטי חוצות שנתלו סביב קריית הממשלה בירושלים ובצירי תנועה מרכזיים, באינטרנט, ובמודעות בשפה האנגלית.

במוצאי השבת שעברה אמש הופתעו קרוב ל- 5000 חברי מרכז הליכוד, חברי כנסת וכן אנשי תקשורת לקבל SMS המבשר להם שיקבלו בתוך דקות עדכון חשוב מראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר מספר רגעים נוספים צלצלו הטלפונים בקרב אלפי פעילי ליכוד ומהצד השני נשמע קולו של בנימין נתניהו על רקע ג'ינגל הליכוד: "שלום, מדבר בנימין נתניהו, אני מבקש להבהיר שבהחלטה הזו להשעות את הבניה החדשה ביהודה ושומרון לא התכוונו לעצור את המשך החיים הסדירים ביהודה ושומרון. ההחלטה הזאת היא חד פעמית והיא זמנית בדיוק כפי שכתוב בהחלטת הקבינט וכפי שהבהרתי גם בפורומים סגורים וגם בפורומים פתוחים - אנחנו נחזור לבנות בתום ההשעייה!". פעילי ליכוד רבים שסברו כי אכן הייתה זו הודעה מטעם ראש הממשלה התקשרו ללשכת נתניהו ולאנשיו של ראש הממשלה ובירכו אותם על הצעד ועל ההתחייבות המפורשת.  למחרת ביום ראשון בבוקר– מספר דקות קודם לישיבת הממשלה היה זה תורם של שרי הממשלה לקבל שיחה טלפונית מנתניהו ומבני בגין המצהיר: "הקשתי עליכם חברי, באותה החלטת ממשלה בת ששת החודשים, צר לי, בי"ח תשרי, חול המועד סוכות, חג שמחתנו, יפוג מאליו צו האלוף להשעיית בניה חדשה ביהודה ושומרון – לא יהיה צר אחר תחתיו!". בני בגין עצמו הביע התלהבות רבה מהקמפיין ומההקלטה הנושאת את קולו וחזר השבוע בראיונות לתקשורת שוב על דבריו כגד המשך ההקפאה

כחלק מקמפיין מקביל שקיימו ועדי המתיישבים של שומרון ובנימין יחד עם תנועת 'קוממיות'  נגד המשך ההקפאה הציבו אנשי הוועדים מיצג מול משרד ראש הממשלה בזמן ישיבת הממשלה השבועית  ובו מנוף שעליו נתלתה כרזת-ענק נגד המשך ההקפאה לצד רמקולים רבי עוצמה בהם הושמעה הקלטה בה נשמעים ראש הממשלה עצמו, והשרים אלי ישי, בני בגין ואחרים מדגישים כי ההקפאה היתה זמנית בלבד ולא תימשך יותר.

 

ביום שני קיבלו עשרות חברי כנסת ומאות פעילי ליכוד וחברי מרכז למכשירי הסלולרי שלהם לינק להורדת "רינגטון ביבי", רינגטון לטלפון שבו מתחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו בקולו לסיים את ההקפאה ולשוב ולבנות ביהודה ושומרון.  הנעימון שקיבלו חברי הכנסת הרינגטון נפתח בקולו של נתניהו שאומר "יש לך שיחה", ולאחריו מושמעת התחייבותו לסיום ההקפאה, לצלילי מוסיקה קצבית. הרינגטון מסתיים באמירה של נתניהו: "ועכשיו עונים לטלפון". בעקבות המהלכים בקרב שרים וחברי הכנסת של הליכוד רבים מהם בחרו להתבטא השבוע שוב בתקיפות ובנחרצות כנגד המשך הקפאת הבנייה ביש"ע, והדברים חיזקו את ראש הממשלה לקראת פגישתו עם הנשיא אובמה שלא להענות לדרישה כזו – אם תעלה.

ביום שלישי ערב פגישת אובמה-נתניהו הפיצה מועצת יש"ע סקר שערך עבורה מכון מאגר מוחות בראשות הפרופ' יצחק כץ בקרב חברי מרכז הליכוד שממנו עלה כי רוב מוחץ בקרב חברי מרכז מתנגדים בצורה חריפה להמשך ההקפאה. רוב הנשאלים הצהירו כי תמיכה בהמשך ההקפאה תחליש את מי שיתמוך במהלך, ורבים שאמרו כי הארכת הקפאת הבנייה עלולה להביא לפיצול בליכוד.

במטה הקמפיין הוכנו הקלטות של יתר שרי הממשלה, אשר יועלו לאתר האינטרנט המיוחד המלווה את מסע ההסברה בכתובת www.bonim.biz. באתר ניתן למצוא את ההקלטות של ראש הממשלה והשרים, תמונות משלטי החוצות, ניתן להוריד את רינגטון סיום ההקפאה בקולו של נתניהו, וכן ציטוטים, תמונות, סרטונים, ומבט על סיקור הקמפיין בכלי התקשורת.

לאחר מסיבת העיתונאים של אובמה ונתניהו ציינו מועצת יש"ע שהנאומים הפומביים של השניים היו מבוססים על העיקרון ש"מילה זו מילה", שתאריך הוא תאריך, ושאת ההתחייבות לחדש את הבנייה יש לקיים. בהנהגת המתיישבים מצפים עתה מן הממשלה לחדש כפי שהתחייבה את תנופת הבנייה בכל רחבי יהודה ושומרון מיד עם תום עשרת חודשי ההקפאה. אנחנו – כבר נערכים.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד