תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יש עמדה – לקראת כנס שגרירים

הגדל

בראשית השבוע הבא יתקים כנס ראשון מסוגו – כנס שגרירים להפצת ציונות ברשת. בכנס ירצו בכירים בעולם ההי-טק ומומחים בתחום הרשתות החברתיות שיתנו למשתתפים כלים להפיץ מידע ציוני ומסרים ברשת, ובכך יתאפשר להם להגיע לקהלים רחבים בארץ ובעולם, ולעקוף את כלי התקשורת ה"מסורתיים" אשר ממדרים פעמים רבות קשת רחבה של דעות עמדות ומגזרים.  ישנה חשיבות רבה להשתתפות בכנס ובפרויקט החדשני "ישראל שלי". אי אפשר לצאת ידי חובה על ידי תלונות וביקורת על התקשורת. אנחנו ציבור גדול ומוביל במדינת ישראל. הגיע הזמן לעשות מעשה.

בשנים האחרונות, רוֹוחת התחושה כי משבר המנהיגות שאנחנו עדים לו, איננו נגרם רק בגלל אופיים הבעייתי של ראשי המדינה ומנהיגיה. מקורו בתהליך עמוק וארוך של אבדן ערכים שעובר על החברה הישראלית כולה. בקרב ציבורים גדולים הערכים שהם הבסיס לקיומנו ולזהותנו – יהדות, ציונות, התיישבות - מפסיקים להיות ערכים מכוננים, ואת מקומם בשיח הציבורי תופסים דיונים על תוכניות ריאליטי כמו "האח הגדול". בהכללה ניתן לומר כי הדור הצעיר שכן מחפש עומק ומחפש גדלות רוח וערכים, מסתכל סביבו ואינו מוצא לעצמו את אותו "עוגן ערכי" אשר יאפשר לו לחיות את חייו מתוך תחושה עמוקה של שייכות וגאווה.

אי אפשר לצאת ידי חובה על ידי תלונות ומחאות בלבד. צריך גם לבנות, ליצור ולהשיב את התקווה. עם ישראל צמא לערכים ולעומק. הוא מחפש אותם ובעיקר לא מוצא. לא בטלויזיה, לא בעיתונות. וגם לא במחשב הביתי, באינטרנט. עד עכשיו.

על מנת שנוכל להחזיר לשיח הציבורי את הזהות הלאומית, ולהגדיר שוב את "העוגן הערכי" שלנו, חובה עלינו להיות שם. לתת מענה לשאלות. להפיץ את הציונות ברשת. להעלות תמונות וסרטוני הסברה בעד חלוציות ובעד התיישבות בעידן של בלבול ואובדן ערכים. ובעיקר להגיע לעוד ועוד אנשים שעוד לא מכירים.  לעוד קהלים ומגזרים נוספים – שבבסיסם שותפים טבעיים לדרכנו. דרך של ציונות, של עשייה, ושל התיישבות.

המשתתפים בכנס יקבלו כלים הסברתיים ורעיוניים כדי להפיץ ערכים אלו, כדי שנדע כיצד נצליח להעביר אותם לציבור רחב ככל האפשר במדינת ישראל.

כל אחד מאיתנו יכול להיות שגריר. לא דרוש יותר ממחשב ביתי, מקלדת וחיבור לאינטרנט.

כל אחד מאיתנו בא מדי יום במגע עם עשרות אנשים, ובאמצעות הרשת ניתן להגיע ולגעת באלפים רבים נוספים. אם לפרויקט 'ישראל שלי' יהיו שותפים מאות אנשים – מגימלאים ואנשים בעלי מקצועות חופשיים ועד צעירים ובני נוער, מתלמידי תיכון ועד לבחורי ישיבות הסדר וסטודנטים, מאולפנות ועד לבנות שירות לאומי ומדרשות, נוער וצעירים שבאים במגע עם צעירים אחרים, אשר מהווים את  ההנהגה העתידית, הדור שממנו יצמחו המנהיגים הבאים של מדינת ישראל אזי כל אחד מהם וכל אחד מאיתנו יכול להיות 'שגריר'.  אם נצליח לדבר עם ציבור גדול ורחב בכל רחבי הארץ – נוכל להביא שינוי. נוכל לראות שיח ציבורי אחר. ישראלי יותר. ציוני יותר.

 

במחקר וסקרי דעת קהל שערכו במועצת יש"ע לאחרונה עלו תוצאות מעניינות. אחת מהן היא קביעה חד-משמעית, שהציבור מעוניין לשמוע את מתיישבי יהודה ושומרון ואת המסרים שלהם, ורוצה ללמוד עוד על דעותיהם ועמדתם. כל אחד מציבור המתיישבים ותומכיהם יכול להיות שגריר של הרעיון ושל הדרך. הציבור במדינת ישראל צמא היום לערכים, צמא היום למנהיגות, צמא לעומק, ולשורשים. אם נדע ונשנן בעצמנו את המסר ואת העמדה, ונדע גם כיצד להעביר אותם הלאה, כיצד לדבר ולדברר את הרעיון ואת הדרך - ביחד נוכל לשנות את המגמה: לבנות ולא להחריב, להיות גאים במי שאנחנו מבלי להתנצל. אם כל אחד מאיתנו יהיה שגריר, במקום העבודה שלו, בלימודים, בסביבה החברתית, במשפחתו, אצל מקורביו, וגם ברשת - באימייל, בפייסבוק, ביו-טיוב, בטוויטר, בפליקר וברשתות חברתיות נוספות אזי נוכל להתחבר לחלקים נוספים בישראל ולסחוף איתנו רבים וטובים בציבור הישראלי.

 

כנס השגרירים יתקיים ביום ראשון הקרוב, ג' סיון, 16.5.10, במלון 'רמדה רנסנס' בירושלים החל מהשעה 17:00. ההשתתפות ללא תשלום. הרשמה חובה בטלפון 02-6211999 או באתר 'ישראל שלי' בכתובת www.myisrael.org.il

בשבועות הקרובים יתקיימו כנסים דומים במועצות וביישובי יהודה ושומרון. עקבו אחרי הפרסומים.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד