תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שדולת ארץ ישראל בכנסת

הגדל

השבוע הושקה בכנסת שדולת ארץ ישראל המונה 39 חברי כנסת וסגני שרים משבע סיעות בכנסת – הגדולה בקרב שדולות הכנסת .השדולה תפעל לחיזוק ההתיישבות בכל רחבי ארץ ישראל ובפרט ביהודה ושומרון – יחד עם מועצת יש"ע וארגונים נוספים ובהם ארגון זכויות האדם ביש"ע, פורום חברי ליכוד ביהודה ושומרון, ועדי המתיישבים וגופים פרלמנטרים נוספים למען ארץ ישראל.

 

ביום שלישי האחרון התקיים כנס היסוד של השדולה למען ארץ ישראל בכנסת. אולם "גליל" בקומת ועדות הכנסת היה מלא מפה לפה. שרים, סגני שרים, חברי כנסת, ראשי מועצת יש"ע ותנועת אמנה, ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, נציגי ארגונים חוץ פרלמנטרים למען ההתיישבות ונציגי ועדי המתיישבים,עיתונאים צלמים, דוברים ועוזרים פרלמנטרים, ועוד.

בראשות השדולה עומדים יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד,ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי), וחברים בה חברי כנסת מהליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס, יהדות התורה, מהבית היהודי, האיחוד הלאומי ואפילו מסיעת קדימה.

מטרות השדולה כפי שנכתב במסמך הייסוד והוצג בכינוס הן:

·חיזוק האחיזה של מדינת ישראל בכל חלקי ארץ ישראל ובפרט ביהודה ושומרון.

·מניעת כל פגיעה בהתיישבות ובביטחון ביהודה ושומרון.

·קידום חקיקה שתחזק את ההתיישבות .

·חיזוק המעמד המשפטי של העם היהודי בכל ארץ ישראל.

·חיזוק התודעהוההסברה הלאומית-יהודית –ציונית, הן בקרב הציבור בישראל פנימה, והן כלפי מדינות אחרות בדבר זכותה של ישראל על חבלי יהודה ושומרון.

·הפניית משאבים לטובת חיזוק ההתיישבות והביטחון ברחבי יהודה ושומרון.

·תיקון הטעות החמורה של ההתנתקות ומניעת הישנותה.

 

בישיבה נטלו חלקיו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, השרים בני בגין משה כחלון והפרופ' הרב דניאל הרשקוביץ וסגני השרים מאיר פרוש וגילה גמליאל. וכן חברי הכנסת ציפי חוטובלי, אורי אורבך, ציון פיניאן, חיים כץ, כרמל שאמה, דני דנון, פאינה קירשנבאום, יעקב כ"ץ (כצ'לה), מיכאל בן ארי, יו"ר סיעת ש"סמיכאלי, זבולון אורלב, וכן נציגות מסיעת קדימה: עתניאל שנלר, יואל חסון, ורונית תירוש.

השרים גדעון סער, סילבן שלום, משה יעלון, ישראל כץ, לימור לבנת ויולי אדלשטיין שיגרו מכתבי ברכה לחברי השדולה ותמיכה בפועלם.

יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין שפתח את הישיבה אמר: "אני מברך על כל שדולה המבקשת לקדם ולהחזיק ברעיון ציוני, שיבתו של עם ישראל בארץ ישראל, אם לא הייתי יו"ר הכנסת הייתי מצטרף לשדולה. אני מאמין בארץ ישראל וביכולתו של העם היהודי לקיים מדינה יהודית ודמוקרטית על-פי תורת ארץ ישראל".

יו"ר השדולה, ח"כ זאב אלקין המכהן כיו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד, אמר כי "הקמת השדולה נועדה להביא לידי ביטוי מעשי בכנסת את התמיכה הרחבה בהתיישבות של רוב מכריע של חברי הבית. בכוונת השדולה לפעול מול משרדי הממשלה, ועדות הכנסת ומערכת הביטחון במטרה לקדם מפעל ההתיישבות בארץ ישראל וביהודה ושומרון בפרט".

השר בני בגיו אמר בכינוס היסוד כי: "הרעיון המשותף הזה מקובל על רבים בכנסת ובממשלת ישראל, הגיון הרעיון הוא -אידיאולוגיה. הרעיון המשותף הוא שתי זכויות יסוד של העם היהודי ואזרחי ישראל. יש זכות טבעית של העם היהודי לחיות בארצו וזכותה של המדינה בביטחון לאומי- איאפשר להפריד בין השתיים. הקמת מדינת אשף מנוגדת לשתי הזכויות". הוא הוסיף כי ישנה חשיבות זהה לכלל המקומות והאזורים ביהודה ושומרון – "כל יש"ע היא גושי ההתיישבות", אמר.

ח"כ אריה אלדד, יו"ר עמית של השדולה אמר כי: "אחרי טראומות הגירוש, מלחמת לבנון ומבצע עופרת יצוקה היה אפשר לצפות שלא יורידו ישובים אך לא כך הדבר. השדולה באה למצות את המכנה המשותף של אלו שנאבקים על ארץ ישראל ונפעל למען מפעל הבנייה ביהודה ושומרון.

יו"ר מועצת יש"ע דיין ברך על הקמת השדולה וציין: "הימים האלו ימי מבוכה ובלבול משום שמצד אחד נוטעים עצים ונשבעים אמונים לאדמה שבה אוסרים להקים עוד בתים יהודיים. צריך להסיר את הבלבול והמבוכה. העץ שניטע וההבטחה שניתנה היא זו שתתקיים - הבנייה תחליף את ההקפאה. תפקיד השדולה להביא ציונות, בנייה והתרחבות כדי שתצמח הריבונות בחבלי ארץ אלו". דיין הוסיף ואמר לחברי השדולה: "בין מטרות השדולה אני רואה חשיבות מכרעת וגדולה יותר לסעיף העוסק בחיזוק התודעה וההסברה הלאומית יהודית-ציונית בקרב הציבור בישראל וכלפי מדינות אחרות על זכותה של ישראל על חבלי יהודה ושומרון. אם תשכילו להעמיק ולהשקיע בסעיף הזה, בחיזוק התודעה, במערכת החינוך לערכים לציונות ולהתיישבות, בכלים הסברתיים, בהפניית משאבים ובאמירה ברורה של ממשלת ישראל כלפי העולם כולו – אזי גם יתר מטרות השדולה יושגו כמעט מאליהן". השדולה תפעל בשיתוף פעולה עם פורום משותף של גופים חוץ פרלמנטרים מהתיישבות וביניהם מועצת יש"ע, ארגון זכויות האדם ביש"ע, פורום חברי ליכוד ביהודה ושומרון, ועדי המתיישבים, וגופים פעילים נוספים. היא תקיים ישיבות באופן סדיר בכנסת ותצא לסדרה של סיורים בשטח בכדי ללמוד את המצב מקרוב ולקדם פתרונות למען ההתיישבות. בחודש הקרוב צפויה שדולת ארץ ישראל בכסת לסייר בחבל גוש- עציון ובבית"ר, ולעמוד מקרוב על האתגרים העומדים בפני ישובים יש"ע בעקבות ההקפאה. מועצת יש"ע מברכת את חברי השדולה למען ארץ ישראל ואת העומדים בראשה לרגל הקמתה ומאחלים לה הצלחה במלאכת הקודש למען בניין הארץ ובחיזוק ופיתוח מפעל ההתיישבות החלוצי ערכי וציוני ביהודה ושומרון.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד