תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שבת ארץ ישראל

הגדל

בשבת הבאה, פרשת "יתרו" תתקיים ברחבי הארץ "שבת ארץ ישראל" ובה יתארחו נציגים מההתיישבות ביש"ע בקהילות ובבתי כנסת בערים וביישובים השונים, ידברו על חשיבותם ומעלתם של ארץ ישראל בכלל ועל מפעל התיישבות בפרט. מטרת הפעילות היא לחבר ציבורים וקהלים רחבים מכל רחבי הארץ לארץ ישראל בכלל ולמפעל ההתיישבות ביש"ע בפרט, ולעורר ולהביא למודעות הציבור- בראש ובראשונה את הציבור שלנו – את האיומים על ההתיישבות כתוצאה מהמהלכים מדיניים הנרקמים בחדרי חדרים.

 

השבת אנו קוראים על יציאת בני-ישראל ממצרים, כשלב ראשון בדרך למעמד מתן תורה בהר סיני ולאחר מכן המסע במדבר עד לארץ המובטחת. בפסוקים המתארים את מעמד הר סיני אנו קוראים "ויחן שם ישראל נגד ההר". ידועים דברי רש"י על השאלה מדוע נכתב "ויחן" בלשון יחיד ולא "ויחנו" בלשון רבים – "כאיש אחד בלב אחד" – כלומר קבלת התורה נתנה באחדות בין עם ישראל. מפעל ההתיישבות ביש"ע ויחד עמו עתידה של מדינת ישראל נמצאים תחת איומים מדיניים. אומות העולם ובראשם ארצות הברית ומדינות אירופה מפעילות מכבש לחצים אימתני על ההנהגה בישראל להסכים להקמתה של מדינה פלשתינית ריבונית בגבולות 67'. לא לחינם הרש"י הראשון על התורה מביא את דברי רבי יצחק למה התורה התחילה בבראשית ולא במצווה הראשונה – כדי לענות תשובה ברורה "אם יאמרו אומות העולם גזולה היא בידכם".

לצערנו התשובה שמדינת ישראל היום מציבה היא לא ברורה. בתודעה הציבורית הישראלית, כתוצאה ממערכת חינוך נטולת ערכים, ומתפיסות שמאל פוסט-מודרניסטיות, ובעקבותיה גם במערכת הפוליטית ובחלקים רחבים מהציבור – גם כאלה ערכיים וציוניים – משתרשת לה הסיסמה הריקה מתוכן של "2 מדינות ל – 2 עמים", ונוכחות יהודית ביהודה ושומרון כ"כיבוש", וכ"גזל אדמות".

לנוכח רוחות אלו תתקיים בשבת הבאה 'שבת ארץ ישראל' תחת הכותרת "חוזרים לשורשים" שבה אנו מייחלים לפעול לחבר בין כל שדרות העם, בקהילות, במוסדות, ובגרעינים התורניים למען חיבור עם ישראל לארצו.

במהלך השבת יגיעו רבנים, ראשי יישובים, אנשי רוח, ותושבי יש"ע אל הקהילות, אל בתי הכנסת, ולסניפי תנועת הנוער ברחבי הארץ ויעבירו שיחות ופעולות בנושא ארץ ישראל.

לרגל השבת תצא חוברת הסברה מיוחדת ובה מאמרים על סגולתה של ארץ ישראל אשר תופץ בבית הכנסת. כמו כן גדולי רבני הציונות הדתית יצאו בקריאה משותפת לקחת חלק באירועי השבת.

מטרת הפעילות – המשותפת למועצת יש"ע, ותנועת 'מרימים את הדגל' -  לחבר ציבורים וקהלים רחבים מכל רחבי הארץ לארץ ישראל בכלל ולמפעל ההתיישבות ביש"ע בפרט, ולדבר על חשיבותו הן מבחינה מוסרית-ערכית והן בבחינה הביטחונית-אסטרטגית לקיומה ולעתידה של מדינת ישראל.

ראש המועצה המקומית קרני שומרון הרצל בן ארי מראשי מטה "שבת ארץ ישראל" ומיוזמי הרעיון אמר השבוע כי: "לאחרונה התברר לנו שצו ההקפאה שיצא לפני כחודשיים לא עוסק רק בהגבלת בנייה לעשרה חודשים בלבד אלא שלב ראשון  בדרך לנסיגה לקווי 67', לגירוש של עשרות אלפי מתיישבים מבתיהם, ולהקמת מדינה טרור פלשתינית בלב ליבה של ארץ ישראל. אנו רוצים בשבת זו בין היתר היא להביא למודעות הציבור על מה מדובר, לעורר את נאמני ארץ ישראל ואוהביה לפני שיהיה מאוחר מדי ולהציג להם את המידע הרלוונטי ואת מה שעומד על הפרק.

מדובר על חבלי ארץ מולדת שהם ערש התרבות שעליה אנחנו מתחנכים, על המקומות שאליהם כיוונו ההורים שלנו והסבים שלנו כשחלמו לחזור חזרה לארץ ישראל העומדים בפני סכנה. וצריך לעשות זאת כבר עכשיו לפני שבחדרי חדרים יפרשו מפות ויסכמו סיכומים עקרוניים ואחר כך ינסו להכשיר את דעת הקהל באמצעות שטיפת מוח, מכבסות מילים ויצירת דה-לגיטימציה להתיישבות כפי שעשו בעבר.

אנו מתחילים עם הציבור הקרוב אלינו, המכנה המשותף בינינו הוא גדול, כולנו קראנו בפרשות השבוע האחרונות על קבורת רחל בבית לחם, על יוסף והאחים בשכם ועל השלכתו לבור בעמק דותן בשומרון, ועל רכישת מערת המכפלה בחברון בידי אברהם אבינו. עלינו להבין שמדינת ישראל הולכת לוותר על האתרים האלה, על המקומות שבהם התהלכו אבות האומה, על נכסי צאן ברזל של עם ישראל לדורותיו, ועליהם להקים מדינת טרור פלשתינית.

לאחר שנגיע לציבור שלנו נמשיך, נרחיב את המעגלים וננסה לפרוץ לקהלים רחבים יותר, כאשר היעד הוא להגיע לכמה שיותר אנשים בציבור הישראלי". 

ויחן שם ישראל. גם במאבק לשמירה על מפעל התיישבות ביש"ע ועל עתיד מדינת ישראל עלינו לאחד כוחות – כאיש אחד בלב אחד. בתחילה בציבור שלנו פנימה, ולאחר מכן לנסות ולגייס ציבורים וקהלים נוספים מכל הקשת הציבורית בישראל. בשבת הבאה נתחיל לעשות זאת.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד