תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אנחנו ננצח

הגדל

"אוהבי הארץ הטובה הזו. לפני שנים רבות עם שחרורם של חלקי מולדת נטלנו על עצמנו משימה. משימה לבנות את הארץ על כל חלקיה, לבנות בתים לכמה שיותר יהודים, וליישב אותם לבטח.

אין לנו שום כוונה, צל צילה של כוונה, להקפיא את המשימה הזו שנטלנו על עצמנו לא לעשרה חודשים, לא לעשרה ימים, לא לעשר דקות, ואפילו לא לשנייה אחת.

אנחנו נמשיך לבנות את הארץ, נמשיך ליישב בה יהודים, אנחנו אומרים בצורה ברורה: אנחנו רוצים לעשות את זה יחד עם ממשלה יהודית גאה, אבל אם הממשלה עייפה, אם הממשלה חוששת, אם לממשלה אין כוח עמידה מפני לחצים זרים - אמיתיים או מדומים - אנחנו נמשיך למלא את משימתנו גם בלעדיה.

אני רוצה להגיד בצורה ברורה בשביל מה לא התכנסנו כאן: לא התכנסנו כאן כדי שיחזירו לראשי הרשויות בשומרון וביהודה את הזכות לאשר פרגולות או התקנת מזגנים. לא התכנסנו כאן גם לא כדי שיחזירו להם את הזכות לאשר מבני ציבור.

התכנסנו כאן כדי להחזיר לעם ישראל את הזכות לבנות בתים וליישב בהם יהודים.  לא באנו לבקש פשרה עקומה, אלא באנו לבקש הפשרה מלאה של ההקפאה המרושעת הזו.

כאשר הממשלה מחליטה שאסור לבנות בית יהודי אחד מפאתי עפולה עד פאתי ערד, ומן הפרברים של כפר סבא עד נהר הירדן אנחנו אומרים: נמשיך לבנות את הארץ הזאת!.

נמשיך גם לבנות את ירושלים, שגם אם לא מכריזים על כך הוקפאה בפועל. 

באים הפקחים ובודקים בזכוכית מגדלת האם יש יסודות ואנחנו אומרים: כן, לכל יהודה ושומרון יש יסודות! יהודה ושומרון הם היסודות!

והיתר הבניה עליה קיבלנו בזכות אבות, קיבלנו מהקדוש ברוך הוא, קיבלנו כי זו זכותו של העם היהודי לבנות בארץ ישראל. זה היתר הבניה האמיתי.

אני יודע שהימים האלה שבהם אנחנו רואים ממשלה שנבחרה בקולותינו ובזכות מאמצינו מפירה את הבטחותיה להחזיר את ההתפתחות היישובים היהודים ביהודה ושומרון אני יודע שאלו ימים של דאגה בלב.

אני יודע שבימים שאנחנו רואים ממשלה שנבחרה בקולותינו ובמאמצינו מדברת על שתי מדינות כלומר על חלוקת הארץ חס וחלילה, אלה ימים שמתגנבים בהם חששות .אבל אני רוצה לומר לכם שלא יהיה לכם שום ספק. במאבק הזה אנחנו ננצח. אנחנו ננצח כי אנחנו נחושים יותר לעומת הייאוש של הממשלה. אנחנו ננצח בו כי אנחנו מאמינים יותר לעומת החששות התוקפים את הממשלה. אנחנו ננצח כי אנחנו צודקים יותר.

 ובסופו של דבר, הרבה יותר קרוב ממה שניתן לדמיין, חום הלהט שלנו ימיס את כל ההקפאה ונמשיך לבנות את הארץ.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד