תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אלפים בהפגנה במרכז ירושלים תחת הקריאה:כן לעצמאות ישראל , לא לתכתיב אמרקאי

הגדל

אלפי בני אדם מכל רחבי הארץ השתתפו ביום שני השבוע בהפגנה ובצעדת לפידים מול הקונסוליה האמרקאית בירושלים במחאה על מדיניות הממשל בוושינגטון כנגד הבניה בירושלים וביהודה ושומרון.

מפגינים רבים אחזו בידם שלטים עליהם נכתב: "ישראל לא תתקפל",

ו"OBAMA! NO YOU CAN'T". המפגינים קראו קריאות בוז כשהוזכר שמו של השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל שהגיע השבוע לישראל, וצעקו לו באנגלית: "לך הביתה".

בעצרת, שאותה הנחה ראש המועצה המקומית קרני שומרון הרצל בן ארי, השתתפו ראשי הרשויות ביהודה ושומרון ובהם ראש מועצת קדומים חננאל דורני, ראש מועצת קרית ארבע מלאכי לוינגר וראש מועצת בית-אל משה רוזנבוים, וכן חברי כנסת מסיעות הימין ובהם: יו"ר האיחוד הלאומי יעקב כץ כצל'ה, פרופ' אריה אלדד, ד"ר מיכאל בן ארי, אורי אריאל, יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט דוד רותם, ואיש מפלגת הבית היהודי, ניסן סלומיאנסקי.

את העצרת פתח ראש ישיבת ניר בקרית ארבע, הרב אליעזר ולדמן שקרא על הבמה: " אתה, הנשיא אובמה, גזען. מה זה להגיד ליהודים אסור להם לגור פה או שם. עברנו את התקופה הזאת של איסור ליהודים לגור במקומות שונים. הנשיא אובמה תיזהר - אתה תיגע בתהליך האלוקי, החוצפה תביא להתפוררות ונפילה של ההנהגה האמריקנית"

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר בעצרת: "האמת צריכה להיאמר – הויכוח הוא לא על מאחזים וגם לא התנחלויות, הם לא רוצים אותנו בשום מקום בארץ ישראל. על במה זו אני קורא לבנימין נתניהו ראש הממשלה: אתה עומד בשעת מבחן: האם תעמוד איתן ותרים את כבוד עם ישראל או חס וחלילה תצטרף לאותם פוליטיקאים שפגעו בארץ ישראל. ארץ ישראל איננה מטבע העובר לסוחר, ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ע"פ תורת ישראל ואין רשות לאף אחד לסחור בה".

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אמר בנאומו: "אנחנו גרים בלב ארצנו על אפו וחמתו של הלחץ האמריקאי. אנחנו קוראים לנתניהו, אל תלמד מאלה שמנסים לעשות עצמנו כחגבים. תלמד אפילו מקודמייך בתפקיד. אילו הפוליטיקאים של היום היו צריכים לעמוד בפני ההחלטה ההיסטורית ב-48' ולהכריז על ריבונות ישראל או להיכנע ללחץ האמריקאי, ספק אם מדינת ישראל הייתה קיימת. מי שאומר שאי אפשר לעמוד מול הלחץ האמריקאי הוא בור או שקרן. שילה וחברון הם של עם ישראל לנצח נצחים ואת ההתחייבות הזאת אנחנו נכפה על מדינת ישראל".

בעצרת אמר ראש מועצת קרני שומרון הרצל בן ארי: "הממשל האמריקאי מציב לישראל דרישות בלתי מוסריות. לחלק את ארץ התנ"ך, ולפגוע בריבונות עם ישראל על ארצו. אבל לנו יש דרישה מהממשל האמריקאי. דרישה מוסרית מאין כמותה. שחררו את יהונתן. שחררו את גיבור ישראל יהונתן פולארד. זו דרישתנו הצודקת והמוסרית". בן ארי הביע תקווה לשובו של החייל החטוף גלעד שליט, שהמאהל למענו נמצא בצמוד למקום שבו התקיימה ההפגנה.

בתום העצרת יצאו המשתתפים לכיוון הקונסוליה האמריקאית בצעדת לפידים ארוכה והפגינו מול הקונסוליה בקריאות בשפה האנגלית. האירוע, שזכה גם לכיסוי תקשורתי נרחב בארץ ובעולם, הסתיים בשירת אני מאמין והתקווה.

מארגני העצרת ובהם מועצת יש"ע, קוממיות, מטה מאמ"ץ, ועד מתיישבי בנימין וועד מתיישבי שומרון, הביעו שביעות רצון רבה מכמות המשתתפים שעלתה על כל הציפיות. מדובר בפעולה ראשונה בשורה של פעולות מחאה במסגרת המאבק כנגד מדיניות הקפאת הבנייה ביו"ש ובירושלים עד להסרת הגזירות ולחידוש פיתוח ההתיישבות והבניה בכל מרחבי ארץ ישראל.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד