תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הקפאה מוחלטת

הגדל

נדמה שנושא ההתיישבות ביהודה ושומרון נמצא היום בכותרות יותר מתמיד. אולי אלו אומות העולם, ובראשן ארצות הברית, שסבורות כי זיהו שעת כושר להפעיל לחץ בלתי סביר על ישראל כדי לכפות עליה מדיניות. אולי דווקא הבחירות האחרונות והצהרת הכוונות שאינה משתמעת לשתי פנים של הבוחר הישראלי הרוצה לראות בירושלים ראש ממשלה ושדרת מנהיגות ששבה לדרך של פיתוח התיישבות חלוצית ביהודה ושומרון – אולי הן אלו ש"הקפיצו" את האמריקאים ואת מדינות אירופה. ייתכן גם שהכל – כולל הלחץ האמריקאי וחילוקי הדעות בין הממשל בוושינגטון לבין זה היושב בירושלים – פשוט מועצם תקשורתית משיקולים פוליטיים כדי ליצור אווירה קשה בקרב מקבלי ההחלטות, ולהניא אותן מלאשר את המשך הבנייה הנחוצה ביישובי יו"ש.

בינתיים נראה, אגב, שזה מצליח. בקרב מרבית שרי הקואליציה שוררת אולי תמימות דעים באשר לחשיבות האסטרטגית של המשך הבנייה ביהודה ושומרון, ומניעת איסורים דרקוניים של הקפאת וחניקת היישובים – איסורים שאפילו נשיא המדינה שמעון פרס ויו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק, שניים שאינם חשודים בימניות יתרה אמרו שהם לא מוסריים ושווים לאיסור על אזרחי המדינה ללדת ילדים.
ולמרות זאת, בפועל אנחנו נמצאים במציאות של הקפאה מוחלטת  כאילו לא התחלפה ממשלה.

על רקע הדברים דרשו ראשי מועצת יש"ע מראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים פגישה דחופה כדי ללבן את הסוגיה ולהביא המשך פיתוח ההתיישבות ושמירה על התחייבויותיו של ראש הממשלה לבוחריו. בסוף השבוע האחרון אף שיגר יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, מכתב לראש הממשלה סביב נושא הבנייה.

בחרנו השבוע במדור "יש עמדה" להביא את עיקרי הדברים מתוך מכתבו : לקריאת המכתב

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד