תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עצמאות וריבונות.

יום העצמאות ה-61 למדינת ישראל יעמוד השנה אולי יותר מתמיד בצורך של מדינת ישראל להפעיל חשיבה עצמאית בכל נושא האינטרסים האמיתיים שלה, גם למול לחצים מבית ומחוץ. מדינת ישראל הוקמה לא רק כמקלט שעה ליהודים, אלא כבנים השבים הביתה לאדמתם ומקימים עליה מדינה ריבונית עצמאית בעלת יכולת להגן על עצמה מפני מבקשי רעתה, וככזו עליה לשוב ולשנן לעצמה – עצמאות במחשבה, בחופש עשייה, בריבונות ישראלית על ארץ ישראל, ובמדיניות.

מדי שנה אנחנו מציינים את יום העצמאות בתפילה בהלל ובהודאה לה' יתברך, על הנס הגדול בהקמתה של מדינת ישראל. מדי שנה אנחנו צריכים להזכיר לעצמנו שכל המציאות בה אנו חיים אינה מובנת מאליה. רק לפני ימים אחדים ציינו את יום השואה, את רצח ששת המיליונים בתאי הגזים ובמשרפות, שלא זכו להגנה של צה"ל, לא ראו בהקמתה של מדינה עברית בארץ ישראל, ולא נטלו חלק בקיבוץ גלויות על אדמת ארץ התנ"ך. מה שהיום לכאורה מובן מאליו, לא היה מובן כלל וכלל רק לפני כמה עשרות שנים. אימפריות גדולות נפלו ונמחקו ולא נשאר להם כל זכר, עמים עתיקים נכחדו, ואילו נצח ישראל לא ישקר. גם למול גזרות ופרעות, וגם למול שואה נוראה, עם ישראל חזר לחבלי ארץ שבו פעלו אבותיו וגיבוריו, בהם עוצבה דמותו ותרבותו, חזר לשפתו, וכונן ריבונות ישראלית חזקה, עם דגל הנושא את פסי הטלית ומגן הדוד עליו, ועם סמל רשמי שבמרכזו מנורת בית המקדש בעיר הקודש ירושלים תובב"א.

נראה שגם אם נדמה לנו שאנו יכולים לשבת בבטח על אדמתנו יש כאלה החפצים בהשמדתנו. ישנם לא מעט אשר טרם השלימו עם הקמתה של מדינת ישראל ורוצים לראות בהחרבתה. אמרנו בליל הסדר – שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו. גם בדור הזה. באיומי גרעין, בתאי טרור, וב"הישגים" מדיניים שיותירו את מדינת ישראל ללא גבולות ברי הגנה, עם איומים אסטרטגיים על מתקניה הרגישים, עם מדינת טרור בטווח יריקה ממרכז הארץ, הישגים אשר עלולים להיות בכייה לדורות.

לא מכבר נבחרה הנהגה חדשה למדינת ישראל. כוחו של המחנה הלאומי גדל משמעותית בבחירות האחרונות, רצון העם הובהר למעלה מכל ספק. אך לצערנו דווקא מצד מי שמכנה את עצמה "הדמוקרטיה הגדולה בעולם" מופעל מכבש לחצים אדיר על ממשלת ישראל הצעירה כדי להפנות עורף לתוצאות הבחירות ולפעול באופן מסוכן ובניגוד לרצון הבוחר, להיגיון הטבעי, ולחוש הצדק ההיסטורי והמוסרי.

גורמים שונים המדברים בשם הממשל החדש בארה"ב אף הגדילו לעשות בכך שהעזו להשוות בין יישוב חלוצי כמו יצהר לבין מתקני הגרעין בבושהאר באיראן, בין הפרחת השממה ויישוב הארץ, לבין המבקשים להורסה ולהשמידה, ולהתנות את הסיוע לישראל נגד הגרעין האיראני בעקירת יישובים. ממשל אשר משפיע כל שביכולתו כדי לדחוק את קברניטי מדינת ישראל לפינה בניסיון לכפות עליהם "הסדר" מדיני בדמות הפרחת סיסמאות על  שתי מדינות לשני עמים – נוסחאות ריקות שאבד עליהן הכלח, וכל זאת בגיבוי ובליווי של חלקים בתקשורת הישראלית אשר מתקשים להפנים את תוצאות הבחירות ופועלים כדי ללבות את האש ואת אווירת הלחץ וההפחדה מתוך שיקולים פוליטיים.

מהלכים אלו, מלבד זאת שמזכירים התנהלות של פיל בחנות חרסינה, אף מהווים רוח גבית לארגוני הטרור, ואנו רואים בימים אלו התעוררות של מפגעים ומחבלים המנסים, ולצערנו לעיתים מצליחים, לרצוח ישראלים.

ביום העצמאות ה- 61 של מדינת ישראל עלינו לשוב ולהיזכר בעצמאותנו ובעצמיותנו.  ריבונות ועצמאות פירושם שאף אחד לא יחליט בשבילנו, ואף ממשל לא יכפה עלינו מדיניות. אנחנו מדינה עצמאית אחרי 2000 שנות גלות ואחרי גזרות ופרעות, ועלינו לקחת את עתידנו בידינו, ולא להשאיר אותו לחסדי "גורמים מתונים ברשות הפלשתינית". על הממשלה ועל העומד בראשה לחשוב בצורה עצמאית כחלק מאותה עצמאות, ולעמוד מול מכבש הלחצים כדי לשמור על האינטרסים החיוניים להמשך קיומה של מדינת ישראל. למען הדורות הבאים אשר יוכלו לחגוג את יום העצמאות לנצח.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד