תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ממשלה חדשה

הגדל

חודש האביב מבשר את בא הפריחה וההתחדשות. מירוק הבית לקראת חג הפסח, רכישת כלים ובגדים חדשים לקראת החג, ומזג האוויר הנאה מבשרים על בואה של תקופה חדשה. והנה בעיצומו של חודש זה, כשבוע לפני חג הפסח, הושבעה ממשלה חדשה בישראל בראשותו של יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו.

היה זה נתניהו שלאחר עזיבתו של אריאל שרון והקמת קדימה קיבל לידיו את המושכות של מפלגה מרוסקת, מפלגה שקיבלה בבחירות הקודמות 12 מנדטים והצליח לשקם אותה ולהביא את מפלגתו ליותר מהכפלת כוחה, ל – 27 מנדטים. יחד עם עם ישראל שהתפכח מאשליית קונספציית הנסיגות ואמר את דברו בקלפי, גדל המחנה הלאומי בצורה משמעותית, ואילו מחנה השמאל הרדיקלי כמעט ונמחק מהמפה הפוליטית.

אנו מקווים שאת אותו התהליך שהוביל נתניהו בליכוד, הוא יוביל בכל התחומים במדינת ישראל – ביטחון, חינוך, עליה, כלכלה, והתיישבות.

הממשלה הקודמת פעלה בכל הכלים לחסום את ההתיישבות, להקפיא אותה, ולהטיל עליה גזרות כדי למנוע את המשך שגשוגה וצמיחתה. למרות כל הגזרות והאיומים מפעל התיישבות גדל והתבסס גם בתקופת ממשלת אולמרט, אך גזרות ההקפאה עדיין ניכרות בזרועות השלטון וגם ניכרת בשטח.

אנו מצפים לתקופה חדשה, לפריחה והתחדשות גם בהתיישבות הציונית ביהודה ושומרון, אנו מתפללים שאחרי תקופה חורפית עם הקפאת בנייה מאסיבית בכל מרחבי יהודה ושומרון – גם בגושי ההתיישבות וגם מחוצה להם, יבוא האביב ועמו הפשרה של ההקפאות והליכי התכנון והבנייה.

בממשלה החדשה ישנם כוחות חדשים לצד כוחות ותיקים יותר, והרכבה לאומי יותר. רבים מחבריה תומכים בפומבי במפעל ההתיישבות ביש"ע. אנו מקווים שידעו לפעול בנחישות ובתעוזה, וידעו להביא לידי ביטוי מעשי את רצונם לתרום – כל אחד במשרדו ועל פי יכולתו – למפעל ההתיישבות ביש"ע, המפעל הציוני הגדול ביותר בעת הזו. אנו מייחלים לממשלה שתשקף נאמנה את רצון הבוחר, תפנים את כישלון דרך הנסיגות, ותיתן רוח גבית להתיישבות לחלוציות ולציונות, ולא לארגוני הטרור באמצעות מהלכים מדיניים כאלה ואחרים.

מועצת יש"ע מקדמת בברכה את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ואת שרי ממשלתו עם תחילת כהונתם.

מועצת יש"ע מצפה ומאמינה שממשלה זו תחזיר את מדינת ישראל לדרך המלך של הגשמת החזון היהודי - ציוני בתחומי ההתישבות, העליה, החינוך, הבטחון והסולידריות החברתית.

 ראש הממשלה בנימין נתניהו ורוב מכריע של חברי ממשלתו חזרו והצהירו פעמים רבות  שבא הקץ לדרך הנסיגות, שלא ייעקר שום יישוב ושיחודש פיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון.

מועצת יש"ע מצפה ומאמינה שהתחייבויות אלו יעמדו בבסיס מדיניות הממשלה החדשה. אם כך יהיה -  ממשלה זו תוכל להצעיד את ישראל להישגים חשובים שכה נחוצים לה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד