תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

למען ההתיישבות

הגדל

השבוע הגיעה לאזורנו שרת החוץ החדשה של ארצות הברית, הילארי קלינטון. הכותרות עסקו בעיקר בשאלה האם היא תלחץ או לא על ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו לגבי פיתרון של "שתי מדינות לשני עמים", אך התעלמו מהמציאות. זה לצד זה הוקמה לה מדינה פלשתינית דה פקטו, לצדה של מדינת ישראל. הוקמה מדינת טרור במרחבי חבל עזה, מהם ישראל נסוגה רק לפני פחות מארבע שנים. במדינת הטרור הפלשתינית שולט חמאס ביד רמה. שלטון אשר מקושר היטב לגורמי טרור אסלאמיים קיצוניים – מחיזבאללה בלבנון, דרך הממשל בסוריה, ועד לטהראן. שלטון חמאסי  אשר חטף  חייל ישראלי ומחזיק בו ללא כל תנאים אלמנטאריים נאותים, ואשר יורה טילים ורקטות לעבר מרכזי האוכלוסייה של מדינת ישראל, בכל רגע שבו הוא חפץ בכך. ההבדל בין עזה לבין יהודה ושומרון הוא הבדל אחד, אך משמעותי. הימצאותם של כוחות צה"ל בכל רחבי האזור, ויישובים ישראלים בכל המרחבים המהווים בסיס התיישבותי ואזרחי לכוחות הביטחון. מציאות זו היא היחידה, לפי כל הערכות המודיעין, המונעת את השתלטות חמאס גם על יהודה ושומרון וירי רקטות וטילים לעבר גוש דן, היא היחידה המונעת יצירת חזית נוספת, שלישית, שתאיים על מרכז הארץ, לאחר החזית בצפון מול חיזבאללה והחזית בדרום מכיוון חבל עזה, היא היחידה המונעת את היווצרותו של איום אסטרטגי קיומי למדינת ישראל ולביטחון אזרחיה. רעיון שתי מדינות לשני עמים קרס, גם אם ייתכן שמישהו בוושינגטון היה עסוק בבחירות ולא שם לב לכך.

היטיב לתמצת זאת השבוע מי שעמד בראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף במיל. גיורא איילנד בראיון לרשת ב'. הניסיון לשוב ולבצע את מה שנכשל הוא "פאתטי" על פי הגדרתו: "מדינה פלשתינית אינה מדינה ברת קיימא ולא תוכל להחזיק מעמד. הערבים הפלשתינים מעולם לא רצו באמת מדינה פלשתינית בעבר. וכיום גם ירדן וגם חלק מהערבים הפלשתינים אינם מעוניינים באמת במדינה פלשתינית שסופה להישלט על ידי החמאס" אמר איילנד, והוסיף: "לא ניתן באמת לפנות מאה אלף מתיישבים יהודים בעלות מוערכת של 30 מיליארד דולר, זאת עוד מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות הפוליטיות והחברתיות". איילנד, אגב, התנגד לעקירה מגוש קטיף, אך לבסוף היה אחד ממנסחי תוכנית ההתנתקות.

במקום ללחוץ על הרחבת יישות הטרור גם למרחבי יהודה ושומרון באצטלה של "פיתרון מדיני", על ארצות הברית ללחוץ על ישראל בכיוון אחר לגמרי. עליה להשפיע על הממשלה בישראל להמשיך לבנות ולהשקיע בהתיישבות, דבר שבין השאר גם יתרון לביסוס ביטחונה של מדינת ישראל, ויהיה נדבך נוסף, עוד ניצחון במערכה, במלחמה הכלל עולמית, המשותפת לישראל לארצות הברית ולמדינות נוספות במערב, נגד חזית הטרור האיסלאמי הקיצוני. רק כך תוכל ארצות הברית למחוק את החרפה והחוסר מוסריות שנקבעה בתוכנית מפת הדרכים – שבה נערכה השוואה בלתי מתקבלת על הדעת בין ההתיישבות החלוצית ביש"ע לבין הטרור הפלשתיני, כאשר בעוד הפלשתינים התחייבו להפסיק את הטרור, ישראל מצדה התחייבה להפסיק את הבנייה ביישובים. על-פי משוואה זו בעצם המלחמה באותו מחבל מרצח מן החמאס שזומם להתפוצץ בבית קפה הומה אדם בתל אביב ולקטול זקנים, נשים וטף – יש לה כביכול מקבילה בצד השני והיא למנוע מן הזוג הצעיר עם חלומות שאיפות ואידיאלים שרוצה להתיישב בלבה של ארץ ישראל - לבנות את ביתו בשומרון.  

עם חילופי הממשל בישראל ובארצות הברית, הגיע הזמן לשינוי כיוון, לרעיונות חדשים, יצירתיים ומקוריים. ההתפתחויות של השנים האחרונות הכשירו את הקרקע לשינויים ורעיונות שלא היו מקובלים לפני כמה שנים ויכולים להיות מקובלים עכשיו. או כמו שאומרת סיסמת הבחירות של נשיא ארה"ב הנבחר ברק אובאמה – יו"ש  WE CAN.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד