תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יש עמדה – מייחלים לדרך אחרת

הגדל

הנהלת מועצת יש"ע התכנסה השבוע לדון בתוצאות הבחירות ולקראת הקמת הממשלה החדשה.

מועצת יש"ע מברכת את ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו על היבחרו, וקובעת בסיפוק שרוב מוחלט מקרב הבוחרים– נתנו קולם למפלגות שהתחייבו לפעול בעד חיזוק ההתיישבות ונגד מדיניות הנסיגות.

המועצה מודה לרבבות המצביעים מקרב ההתיישבות שלא נותרו אדישים ויצאו באחוזים גבוהים ביותר אל הקלפיות לממש את זכותם הדמוקרטית – ובכך חיזקו משמעותית את המחנה הלאומי.

אנו מצפים מראש הממשלה וממשלתו שתפעל בקדנציה הקרובה להסרת גזירות ההקפאה מעל ההתיישבות החלוצית ביהודה ושומרון, נאמנים לדברי נתניהו בראיון לעיתון 'מקור ראשון' (15.6.2007) כי "אצלי לא ייבשו התנחלויות. וכבר הוכחתי את זה כשהייתי ראש ממשלה. דאגתי שהיישובים לא ייובשו, בלשון המעטה".

אנו מקווים, מצפים ודורשים שראש הממשלה המיועד נתניהו יחד עם מנהיגי הסיעות הלאומיות בכנסת הבאה יפעלו להמשך הרחבת וביסוס מפעל ההתיישבות ביש"ע, כחלק בלתי נפרד מבניינה ההיסטורי-ערכי של מדינת ישראל בארץ ישראל, ומתוך חשיבותו המכרעת לביטחונה לחוסנה ולעתידה של המדינה.

דמוקרטיה היא שלטון העם ותוצאות הבחירות האחרונות מעידות באופן מובהק כי העם אמר את דברו – בעד ההתיישבות ונגד דרך הנסיגות הכושלת.

אנו מצפים שהממשלה הבאה תהיה קשובה לרחשי העם ותביא את רצון הבוחר והכרעתו בקלפי לכדי מימוש ולתוצאות בשטח.

אנו מלאי תקווה כי ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו, שלא כקודמיו, לא יסטה מהבטחותיו לבוחר ומהצהרותיו על מדיניותו להנהגת מדינת ישראל.

אנו מברכים על הודעתו החד משמעית בראיון לערוץ 2 ערב היבחרו כי "לא תפונה אף התנחלות", מחזקים את ידו בעמדתו זו, ומצפים שזו תהיה מדיניות הממשלה.

בביקורו יחד עם ראשי הליכוד בבית אריה בשומרון אמר ראש הממשלה המיועד כי "מאחורינו נמצא שדה התעופה בן גוריון, שדרת החוף ותל אביב, והבחירות ביום שלישי הם על דבר אחד, האם המקום הזה ישאר בידינו או יעבור לידי החמאס ואיראן... זו השאלה. קדימה אומרת שהיא הולכת להמשיך בנסיגות וכי היא תמסור את השטחים החולשים על שפלת החוף, את רמת הגולן ואת ירושלים. בשביל מה לעקור את הילדים והמשפחות האלו. בשביל מה?; בכדי שיוכלו לירות טילים מכאן לשם. זאת התוכנית של קדימה, מי שרוצה לקבל את הדרך הזאת שיצביע קדימה" – דברי נתניהו שאותם סיכם: "מי שרוצה דרך אחרת צריך להצביע ליכוד, הבחירה היא בין דרך הנסיגות המסוכנות לבין דרך של ביטחון, עוצמה וגאווה לאומית".

חברי הנהלת מועצת יש"ע מקווים כי בנימין נתניהו בשבתו על כס ראש הממשלה אכן ינהיג את מדינת ישראל לדרך אחרת, דרך שיש בה חוסן לאומי, ביטחון ושמירה על נכסיה האסטרטגים של מדינת ישראל ודרך שאין בה לא עקירת יישובים ולא נסיגות.

אנו מצפים שראש הממשלה המיועד יידע לשמור על הגולן ועל ההתיישבות ביש"ע מפני כל איום וגזירת עקירה. יומיים לפני הבחירות, בערב ט"ו בשבט ביקרו נתניהו וחברי סיעתו ברמת הגולן ונטעו שם עצים. יו"ר הליכוד הצהיר שם כי "ירושלים לא תחולק וגמלא לא תיפול שנית". "אם קדימה תנצח", אמר אז נתניהו, "אנחנו לא נישאר על הגולן ונמשיך רק לוותר. שלום עושים רק עם החזק ולא עם החלש. ישראל ברמת הגולן היא חזקה ולא מדינה חלשה, המתפרקת מנכסיה". לאחר שנטע עץ יחד עם בנו, אבנר, שנלווה לסיור אמר נתניהו: "הבן שלי יביא לכאן את הילדים שלו בעוד כמה שנים ויספר להם שסבא שלהם נטע את העץ שיצמח ויכה שורשים עוד שנים רבות, כמו שאנחנו בגולן".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד