תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לא הצבעת – הצבעת לשמאל

הגדל

ביום שלישי הקרוב יגיעו אזרחי ישראל לקלפי. מאחורי הפרגוד, ניצב כל אחד לבד, עם שיקוליו הוא. כל תושב ביהודה ושומרון ושאר אזורי ההתיישבות החלוציים שיגיע לקלפי יבחר באחת מהמפלגות שבעיניו תהיה המפלגה הלאומית ציונית שתביא לחיזוק של מדינת ישראל, למפעל ההתיישבות, לחיזוק הביטחון, לחינוך לערכים, ולחיבור בין עם ישראל, למדינתו ולארצו. גם בקרב מפלגות הימין יש זרמים ויש פלגים, וגם לציבור הכתום יש גוונים שונים - אבל דבר אחד צריך להיות בקונצנזוס – אין לנו שום פריבילגיה לא להצביע. הימנעות מהצבעה עלולה להיות פגיעה במערכה על ארץ ישראל ועל עתידו של מפעל ההתיישבות. לא הצבעת = הצבעת לשמאל.

 

בבחירות הקרובות עומדים על כף המאזניים: סיכום על הקמת מדינה פלשתינאית או חיזוק ריבונות ישראל בארץ, הקפאת ההתיישבות או שגשוגה, פינוי המאחזים או ביסוסם והכשרתם, תוכנית נוספת לעקירת יישובים או חידוש תנופת ההתיישבות, למעשה העתיד של כולנו.

אנו חייבים לקחת אחריות ולדאוג  ל-100% הצבעה בכל יישובי יש"ע.

המסר חייב להיות ברור :

לא הצבעת, הצבעת לשמאל

אם נשארת בבית, אם לא התאמצת מספיק, אם לא דאגת שכל חבריך, שכניך ובני משפחתך ייצאו להצביע, הצבעת לשמאל.

הפעם יותר מתמיד, למען עתידנו, למען ישראל כולם יוצאים להצביע למפלגות היהודיות-לאומיות. אסור לחזור על הטעות הנוראה של בחירות 1992 בהן הפסדנו בקולות ספורים, רבין עלה לשלטון וקיבלנו את אסון אוסלו.

למרות כל המחלוקות ולמרות האכזבות אנו חייבים להתעלות מעל השיקולים הקטנים ולהצביע כל אחד לפי נטיית ליבו למפלגה שהכי קרובה לעמדותיו, גם אם היא לא מייצגת אותו בכל מאת האחוזים.

אנו צריכים להגיע בהמוננו לקלפי ולהצביע למען המחנה הלאומי, כדי לחזק את כוחנו האלקטוראלי, ולשמור בכך על מפעל ההתיישבות, ולהביא להמשך פיתוחו ופריחתו. 

בגירוש מגוש קטיף ומצפון השומרון ספגנו מכה כואבת. גם מאבק חוץ פרלמנטארי אדיר עם מסירות נפש של מאות אלפים לא הצליח לשנות את רוע הגזירה שבסופו של דבר אושרה על-ידי הכנסת. עבור חלקים לא קטנים מהציבור הלאומי קשה היה לעשות את ההבחנה בין האכזבה מהממשלה שהחליטה וביצעה את הגירוש, לבין התהליך הפרלמנטארי כולו. היה מי שחשב שהתגובה להתנתקות צריכה להיות התנתקות מהמדינה. אך אנו סברנו שברצוננו להמשיך את המפעל הגדול של ההתיישבות ביש"ע, המפעל החלוצי הציוני הגדול ביותר בעת הזו, ונצטרך לעשות זאת באמצעות נציגנו בכנסת, שם מתקבלות ההכרעות המרכזיות של כל תהליך.  

מי שלא מצביע נותן לפחות 50 אחוז מהקול שלו למפלגות השמאל, שרוצות לעקור את ההתיישבות מיהודה ושומרון, להקים תחתיה מדינה פלשתינית.

 

אז מה אפשר לעשות ?

 

בראש ובראשונה – ללכת להצביע, ולהשפיע על סביבתך הקרובה, משפחתך, שכנים, חברים, ידידים – לממש אף הם את זכותם הדמוקרטית. כמו כן, אם ידוע לך על מישהו שלא מתכוון ללכת ביום הבחירות אל הקלפי, לנסות להסביר ולשכנע בדבר החשיבות העצומה של ההצבעה, ומאידך את הסכנה הטמונה באי הצבעה. גם מי שלא בוחר עושה את הבחירה שלו – ונותן את קולו למפלגת השמאל.

בנוסף לכך ישנן פעילויות נוספות שייעשו על ידי היישובים העירוניים הכפריים והקהילתיים:

·    יש להקים בכל אזור מוקד לעבודה מול מוקדי היישובים.

·    בכל יישוב עירוני, כפרי או קהילתי יש להקים מוקד שיטפל בהבאת כל בעלי זכות ההצבעה ביישוב לממש את זכותם.

§     איתור ורישום מוקדם של כל בעלי זכות ההצבעה שאינם שוהים בדרך קבע ביישוב, והבאתם ביום הבחירות ליישוב.

§     איתור מוקדם של כל המוגבלים והמתקשים לבוא ולהצביע ומתן מענה של הסעה וליווי.

§     איוש המוקד במהלך יום הבחירות, מעקב צמוד אחר המצביעים ואחוזי ההצבעה.

§     מערך טלפנים להבאת המצביעים.

לוקחים אחריות על עתידנו -  לא הצבעת, הצבעת לשמאל!

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד