תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הולכים לנשיא

הגדל

בתקופה האחרונה גברו מאד קולות ההסתה נגד ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון. הצירוף של יום רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, יחד עם תקופת הבחירות מביא פוליטיקאים, חברי כנסת, ואישי ציבור מהשמאל להשתלח שוב ושוב בלשונם בישראלים המתגוררים ביש"ע – וזאת כדי לנסות ולהרוויח הון פוליטי מההתבטאויות החריפות הללו. במוצעת יש"ע התקיימה בראשית השבוע ישיבה מיוחדת שעסקה בדרכים להדיפת  מסע ההסתה כנגד ההתיישבות. בין הפעולות, הראיונות, וקול הזעקה כנגד דברי הבלע וההכפשות המושמעים חדשים לבקרים, שיגר השבוע  יושב ראש מועצת יש"ע דני דיין, מכתב לנשיא המדינה שמעון פרס, ובו ביקש ממנו לקיים פגישה דחופה עם ראשי ההתיישבות בעקבות מסע ההסתה המתרחש נגד ציבור הישראלים החי ביהודה ושומרון.

בחרנו השבוע במדור "יש עמדה" להביא קטעים מתוך המכתב לנשיא המדינה:

 

 

בס"ד                                                                                  ‏י"ב חשון, תשס"ט

                                                                                         ‏10 נובמבר, 2008

 

 

 

לכבוד

מר שמעון פרס

נשיא המדינה

 

כבוד הנשיא,

 

הנדון: מסע ההסתה נגד ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון

 

בעצרת הזיכרון לציון 13 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, נשא כב' הנשיא דברים נכוחים על הצורך באחדות.

 

ואולם, נואם אחר בעצרת - שר הבטחון אהוד ברק - הסית מעל אותה במה כנגד ציבור שלם תוך שימוש בביטויים בוטים שאין הדעת סובלת. לצערנו, ההמון שנכח במקום לא רק שלא מחה על הדברים אלא אף זיכה אותם במחיאות כפיים.

 

דברים אלה של יו"ר מפלגת העבודה מצטרפים למסע הסתה חמור ביותר המתנהל מזה מספר שבועות כנגד ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון. ההכפשות חסרות הרסן נשמעו לא רק בתקשורת, כי אם, לבושתנו, גם בחדר הישיבות של ממשלת ישראל.

 

 זהו ניסיון מתוזמר היטב לעשות דמוניזציה של ציבור שלם למטרות פוליטיות, תוך שימוש בגרועים שבכלים המצויים באשפת החיצים של המסית: עיוות העובדות, הכללה, שקרים גסים, הפצת שנאה. אתמול אף התברר בבית המשפט שסרטון - שמשמש כלי מרכזי במסע ההכפשה ושודר שוב ושוב בכל ערוצי התקשורת - נערך באופן מגמתי שאינו משקף את המציאות.

 

איננו מתעלמים כלל ממקרים של אלימות מילולית, ואף פיזית, שהתרחשו, ואנו פועלים להשרשתם. אך מקומם לראות את השימוש הנעשה בהם ע"י גורמים פוליטיים אינטרסנטיים - ובכלל זה שרים וחברי כנסת - כדי להפיץ שנאה כנגד ציבור נאמן של מאות אלפים, המצטיין בהתנדבותו לתרום בכל תחומי החיים.

 

אנו מבקשים מכב' הנשיא לקבל בהקדם לפגישה נציגות של ההתישבות ביהודה ושומרון, כדי לטכס עצה כיצד שמים קץ להסתה זו וכיצד מממשים הלכה למעשה את דברי הנשיא על הצורך באחדות.

 

 

בכבוד רב,        

 

דני דיין          

יו"ר מועצת יש"ע   

 

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד