תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מסיתים ומסיטים.

הפגנת השמאל בבלעין

בימים האחרונים אנו עדים לגל עכור של מסע הסתה כנגד ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון. העיתוי אינו מקרי. נמצאים אנו בתקופה של ממשלת מעבר, לקראת בחירות בעוד כשלושה חודשים, ופוליטיקאים רבים מנסים להתחיל את הקמפיין שלהם באמצעות הסתה כנגד אזרחי ישראל המתגוררים ביו"ש.

גורמים שונים בשמאל בכלל ובממשלה בפרט עסוקים בציד מכשפות כדי לנסות ולגרוף רווחים פוליטיים על גבם של שלוש מאות אלף ישראלים שומרי חוק ונאמנים למדינה.

נדמה שהשרים מתחרים ביניהם מי יתבטא בצורה החמורה החריפה והמכפישה ביותר, ויביא להשחרת פניהם וליצירת דמוניזציה ושנאה כלפי ציבור המתנחלים. נדמה שהם גם מצליחים. כל התבטאות כזו תופסת כותרות ראשיות, עיסוק תקשורתי, דיונים, מאמרים, ורשימות טוקבקים ארוכות.לצערנו התקשורת משתתפת אף היא בפסטיבל ההסתה ומעצימה כל מעשה או אמירה של גורמי שוליים ועושה הכללות כנגד ציבור המתיישבים. מילים יכולות להרוג גם כשהן מגיעות משמאל לימין.

במועצת יש"ע פועלים בימים האחרונים, לנסות להדוף  את מתקפת ההסתה הפרועה באמצעות ראיונות לתקשורת , מאמרי פובליציסטיקה ושיחות ופגישות עם אנשי תקשורת וממשל במגמה להוריד את אש הלהבות אל מול ההתיישבות. גם ועד מתיישבי השומרון פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה כי יאשר הגשת קובלנה פלילית נגד השרים חיים רמון ובנימין בן אליעזר בגין הוצאת לשון הרע והסתה חמורה נגד הציבור המתיישבים. לדברי הוועד, "ההסתה האיומה בכל כלי התקשורת ובישיבת הממשלה מזכירה בחומרתה רק את הימים השחורים של הסתה כנגד חצי עם לאחר רצח רבין".

אנו מקווים שנצליח למגר את דברי הבלע ואת הצונאמי נגד מפעל ההתיישבות השוטף את התקשורת הישראלית.

מוטל עלינו להיות גם יותר רגישים וזהירים בתקופה זו. שונאינו ומבקשי רעתנו מבינים שהציבור בישראל הולך ונוטה לכיוון הלאומי– והדבר צפוי לקבל גם ביטוי בקלפי בעוד חודשים ספורים. על כן הן פועלים בתחכום ומייצרים באופן מלאכותי חיכוך ופרובוקציות על מנת "ללכוד" את המתיישבים בלשונם או במעשיהם, להפיץ זאת באמצעי התקשורת ולייצר שוב ושוב גלים של דמוניזציה ושנאה. לכן מציידים ארגוני השמאל הקיצוני את אנשיהם ואת הערבים באיזור במצלמות איכותיות מחד, ומגיעים בכוונה סמוך ליישובים יהודיים, מתסיסים את האווירה, מתפרעים ומתנכלים למתיישבים, וכאשר מי מהתושבים מחליט שלא לעבור על כך לסדר היום, מיד נשלפות המצלמות או המיקרופונים, ונשלחות למערכות התקשורת כשמן למדורה.

אין זה מקרה גם שהתעוררות השמאל מגיעה לאחר מסע ההסברה המוצלח של מועצת יש"ע – "יהודה ושומרון – הסיפור של כל יהודי". הקמפיין שנגע בישראלים רבים פגע בבטן הרכה של השמאל הישראלי שיצא בחריפות נגדו, או שנאלץ להסכים לתוכנו – כלומר שיש לנו זיקה לחבלי יהודה ושומרון אבל בגלל סיבות כאלה ואחרות עלינו לסגת מהם. כאשר המתיישבים ביהודה ושומרון מרימים ראש וחוזרים שוב ושוב על המסרים הפשוטים אך העמוקים – השייכים לכל יהודי, וכאשר ציבור גדול מגיע וכובש ברגליו את אתרי התיירות השונים במרחבי האיזור - אין לשמאל דרך לפעול מלבד לנסות לצייר מציאות שיהודה ושומרון הוא איזור מערב פרוע שמתגוררים בו פורעי חוק, כדי להרחיק את יו"ש כמה שיותר מכל יהודי. הם מסיתים נגד המתיישבים כדי להסיט  הדעת מן החיבור של ישראלים לחבלי ארץ התנ"ך.

למול כוחות אלו, נמשיך ביתר שאת להסביר עוד ועוד על ערכו וחשיבותו מפעל ההתיישבות, על הצורך בו, על הערכיות והחלוציות שבו, ומנגד לא נשקוט למול השמצות והכללות פרועות, אך נפעל באחריות ובזהירות מתוך מודעות לפעולותיהם של מבקשי רעתנו. התקשורת "מחפשת" את המתנחלים, ומשימתנו היא שעם ישראל ימצא  ויגלה את יהודה ושומרון.

 

 

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד