תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הבלוף

הגדל

השיח הציבורי בימים האחרונים מלא ברמייה עצמית ובהונאה. הדיבורים על רגיעה כביכול באזור עוטף עזה ועל הישגיה של ישראל במשא ומתן מול חמאס הם דברים ריקים מתוכן, אשר מנסים לצייר מציאות כושלת בצבעים ורודים, ולעטוף החלטות נבובות וריקות מתוכן בעטיפה יפה כדי לנסות ולשווק אותן לציבור כ"החלטות אמיצות" של "מנהיגות נחושה".

אבל האמת צריכה להיאמר. ממשלת ישראל רוקדת לפי חלילו של החמאס, ארגון טרור רצחני השייך לציר הרשע ולג'יהאד העולמי. כאשר החמאס מבקש רגיעה, קברניטי המדינה עטים על ההצעה כמוצאי שלל רב – הנה יהיה אפשר להשיג שקט ולא קצר ביותר עבור שדרות ועוטף עזה, ונעתרים לדרישות חמאס, לפי לוח הזמנים שהוא מקציב. אבל אותם מחליטנים מתעלמים ממה שקורה מתחת לפני השטח. ההתעצמות הצבאית של חמאס, הברחות הנשק בכמויות בלתי נתפסות דרך המנהרות המעברים וציר פילדלפי שישראל נטשה, טביעות האצבע האיראניות וחיילי משמרות המהפכה מטהראן שמאמנים אלפי צעירים. זו לא רגיעה. זה בלוף. חמאס מקים צבא טרור רצחני שמטרתו הסופית היא השמדתה של מדינת ישראל. זו האמת. בעוד בישראל מנצלים אנשי עוטף עזה את הרגיעה להתאווררות, לחזור לעבודה החקלאית, לשוב לבתים שניזוקו מרקטות הקסאם כדי לאמוד את הנזקים, בצד השני מנצלים את הרגיעה בשביל מטרה אחת בלבד – להתכונן לסיבוב הבא.

כאשר צה"ל מקבל הנחיות להפסיק את הטרור, הוא מצליח להביא לפגיעה משמעותית ביכולת הצבאית של אויבינו. כאשרחיילנו הלוחמים פועלים מבלי שיד אחת קשורה להם מאחורי הגב, הם מביאים עמם הישגים של פגיעה בראשי ארגוני הטרור וביכולתיהם, בחוליות מחבלים בדרכם לשיגור רקטות קסאם וטילי גראד, ובתשתיות הארגונים.

דווקא במציאות שבה ראשי חמאס פונים לישראל ומבקשים רגיעה, על ישראל להגביר את הלחץ, להגביר את הסיכולים ולתת לצה"ל לנצח ולרוצץ את ראש הנחש. אם מנהיגי האויב חפצים ברגיעה זו עת חולשתם, ופסק הזמן שהם מבקשים מהירי נועד מבחינתם כדי למלא את המצברים, לקראת הסיבוב הבא, שסיכויים רבים שיהיה קשה יותר.

אבל כדי להחליט על צעדים מעין אלו דרושה מנהיגות רצינית אמיצה שקולה ואחראית, בעלת כתפיים רחבות, חשיבה לטווח רחוק יותר,  ועיניים היודעות לראות ראיה רחבה של המציאות. מנהיגות היודעת שלא יהיה פיתרון בדרום בדמותם של הסכמי רגיעה למינהם, ושל 'הודנות' ו'תהדיות' מפוקפקות. מנהיגות הקשובה לרחשי קציני הצבא הבכירים האומרים שוב ושוב כי מבצע 'שלום הדרום' הוא כורח המציאות ושככל שיתעכב מבצע צבאי ברצועת עזה למיגור קיני המחבלים, כך האויב יתחזק ויתכונן טוב יותר, דבר שעלול לגרום למספר רב יותר של אבידות בצד הישראלי.

במקום זאת, ממשלת ישראל והעומד בראשה נוהים אחרי מקסמי שווא והבטחות של מרצחים השוות כקליפת השום, בשביל לקבל אולי כמה שעות של שקט, שיסירו מעל גבם את הלחץ ואת הזעקה של תושבי שדרות ועוטף עזה. אחרי הכל, יש בחירות בפתח...

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד