תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חמ"ל יש"ע לסיוע ליהודי אוקראינה

16/03/2022
בתמונות נציגי מועצת יש"ע בעזרה לקליטת יהודים בקישינב במולדובה. (הגדל)
בתמונות נציגי מועצת יש"ע בעזרה לקליטת יהודים בקישינב במולדובה.

בימי שגרה פועל במועצת יש"ע דסק מזרח אירופה על מנת לחזק את הקשר של ההתיישבות עם דוברי הרוסית. עם פרוץ המלחמה באוקראינה הדסק הוסב לחמ״ל המטפל ומסייע מסביב לשעון לקהילות יהודיות ולאנשים פרטיים באוקראינה.

דסק מזרח אירופה של מועצת יש"ע גייס בשבועיים האחרונים עובדים ומתנדבים והפך לצומת מידע ופעילות רחבה בין ארגוני סיוע ישראלים וגורמים מדיניים, לבין הפליטים מאוקראינה ויהודים מקהילות ברוסיה ובלרוס.

בשבוע שעבר יצאה משלחת של מועצת יש״ע לגבולות ברומניה ומולדובה בהובלת רכז הדסק, אלישע חנקין. המשלחת התמקמה בקישינב במולדובה ועסקה בסיוע נקודתי לעולים ולפליטים על ידי ארגון אוטובוסים לחברי הקהילות היהודיות מהגבול למרכזי הסיוע בבוקרשט, חלוקת אוכל,  סיוע לקשישים, הפניה והכוונה לגורמים רשמיים ישראלים, ומידע לעולים המחפשים להתיישב ביהודה ושומרון.

בימים הקרובים צפויה לצאת משלחת סיוע נוספת במטרה להביא עוד עולים ליהודה ושומרון ולהמשך הסיוע ההומניטרי הנדרש בשטח.

7

הדסק ממשיך לפעול במשך כל שעות היממה עם מתנדבים מרחבי יהודה ושומרון ש

ברובם דוברי רוסית, וישנם כבר כמה משפחות שהצליחו לצאת מאוקראינה ונקלטו בישובים בגוש עציון ובשומרון.

זה מרגש לשמוע על העזרה שנתנו עובדים שלנו לאנשים מבוגרים בקישינב, על הצלחה של החמ"ל שלנו להוציא הסעה של משפחה מהבית שלה לגבולות, ועוד פעולות הצלה מוצלחות. זו תחושת סיפוק אדירה לד

עת שהצלחנו להציל אפילו אדם אחד.

אנו מקבלים פניות רבות מהמועצות והישובים ביהודה ושומרון שמוכנים להירתם ולקלוט משפחות באופן מיידי. לאורך השנים ההתיישבות ביש"ע פעלה לעליית יהודים ולקליטה שלהם בקהילות שלנו. כך יהיה גם הפעם.

מועצת יש"ע רואה בחשיבות עליונה את הסיוע בשעות קשות אלו לאחינו באוקראינה והאזור. כולנו תפילה לסיום המלחמה ולשלומם של אחינו בגולה.

"ויש תקוה לאחריתך נאום ה' ושבו בנים לגבולם"

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד