תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כל מה שרצית לדעת על - בן אנד ג'ריז

16/08/2021
הגדל

מה קרה?

בן אנד ג'ריז העולמית החליטו להפוך לחברה שפוגעת בזכויות אדם ויוצרת אפליה ושנאה. הם דרשו מהזכיין שלהם בישראל שיפסיק לשווק גלידות לישובים היהודיים ביהודה שומרון ובקעת הירדן. בפועל, ההחלטה שלהם היא לא מיידית. יש להם חוזה עם הזכיין הישראלי עד עוד שנה וחצי.

ואז מה קרה?

הזכיין הישראלי סרב לקבל את התנאי האנטישמי של בן אנד ג'ריז העולמית. הוא הודיע שאינו מוכן לעשות אפליה בין חלקים ואזורים במדינת ישראל, ושהגלידה שלו אינה פוליטית, ושהוא לא מוכן להיכנע לארגוני החרם על ישראל. הוא סרב עוד לפני שהתגובה הציבורית התפרצה כמו הר געש. עוד לפני שזה נהיה פופולרי. איזו גדלות ואיזה אומץ.

של מי ההחלטה להחרים?

ההחלטה היא של בן אנד ג'ריז העולמית ושל הוועד המנהל שלהם שיושב במדינת וורמונט בארה"ב. בהסכם שלהם מול הנהלת יוניליבר העולמית נשמר לדירקטוריון חופש פעולה בנושא. אולם ליוניליבר העולמית יש מנופי לחץ על בן אנד ג'ריז והם יכולים לכפות החלטה הפוכה.

מה עושים בישראל?

הזכיין הישראלי של בן אנד ג'ריז מחזיק במפעל בבאר טוביה בדרום הארץ, ובו כ- 150 עובדים. ולכן, בשנה וחצי הקרובות, נמשיך לקנות את מוצרי בן אנד ג'ריז המיוצרים בישראל.

איך ידידי יהודה ושומרון בארה"ב יכולים לעזור?

יש לנו בארה"ב הרבה חברים ותומכים, יהודים ולא יהודים. רשתות סופרמרקט ומרכולים בכל רחבי ארה"ב ובעיקר באזור ניו יורק כבר הודיעו שיורידו מהמדפים את המוצרים של החברה. הם מוסיפים בכל פוסט שלהם We Stand With Israel. זה מרגש ומדהים וממש לא מובן מאליו. גם ראש עיריית ניו יורק התבטא נגד החרם הזה ונגד תנועת ה- BDS.

אנחנו צריכים כל לחץ שידידי יהודה ושומרון יכולים לעשות על עוד רשתות מסחר ועוד ארגונים שיודיעו לחברת בן אנד גריס העולמית שיפסיקו לעבוד איתם.

תפנו לרשתות המסחר הגדולות (Walmart,   ... ) תשלחו אימייל, תכתבו הודעה, ותבקשו מהם לא להיות שותפים לחרם על ישראל ולהפסיק למכור מוצרים של בן אנד ג'ריז.

כך נצליח להסביר לחברת הגלידות ולחברת יוניליבר את הנזק הכלכלי הצפוי להם אם הם באמת יכנעו לארגוני החרם ולאנטישמיות החדשה.

כך גם נגרום להם לחזור בהם ולהמשיך את הזיכיון של היצרן הישראלי בלי להחרים ישובים יהודיים בארץ ישראל.

הצלחנו עם AIRBNB . אם נפעל נכון, נצליח גם עכשיו.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד