תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

40 למועצת יש"ע - ברכתו של יו"ר מועצת יש"ע

6/01/2021
הגדל

לתושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן

ולידידינו ומוקירינו בכל מקום שהם,

ביום שישי שעבר, י"ז בטבת, לפני ארבעים שנה, נערך ביד שפירא שבגוש עציון כנס הייסוד של מועצת יש"ע. שם, כינס ישראל הראל את נציגי היישובים היהודיים ביהודה, שומרון וגוש קטיף שבחבל עזה והחליטו להקים את המועצה שתפתח את האזור, שהיה אז כמעט לא מיושב, כהמשך טבעי וממוסד לתנועת "גוש אמונים".

מועצת יש"ע קמה עם חידוש ההתיישבות היהודית ביש"ע בשנים שלאחר מלחמת ששת הימים, מתוך אמונה כי מפעל ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן הוא חלק מרכזי בהגשמת הציונות, ויש לו חשיבות אסטרטגית ראשונה במעלה. מועצת יש"ע היא הגוף המאורגן היחיד שמקדם ומבסס את ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, והיו אף זמנים בהם, לצערנו, אף נלחם ממש על עצם קיומה.

יחד עם כל עם ישראל, עברנו שנים של פריחה וצמיחה מחודשת של התיישבות יהודית פורה, שיסודותיה מעמיקים שורשים בכל יום באדמת חבל התנ"ך. מאז הוקמה מועצת יש"ע, בראשית ימי ההתיישבות, הלך והתפתח היישוב היהודי באזור באופן חסר תקדים. בתים נבנו, שדות ועצים ניטעו, כבישים נסללו והמרחב שאנו מכירים היום קם לחיים.

אך לא הכל היה קל. אנו זוכרים ימים רבים של קושי ומכאוב. ימים בהם איבדנו חברים לדרך, אוהבי הארץ ובוניה, אשר נרצחו רק בגלל היותם יהודים אשר בונים את בתיהם בארצם. עקרנו את שנטענו במו ידינו צעקנו, בכינו, נלחמנו, סרבנו לקבל עלינו את הדין ולעתים נכשלנו. למרות כל אלה, צמחנו מתוך השברים. ידענו תמיד, כי מה שיפונה עוד עתיד להיבנות, ושעם הנצח, למרות הקלישאה, לא מפחד מדרך ארוכה.

כיום, ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מתגוררים קרוב לחצי מיליון תושבים ותושבות, בעשרות יישובים יפהפיים וילדים מחייכים משחקים ברחובות ובגנים. ההתיישבות גדלה ומתרחבת בכל יום ואנו ממשיכים לנוע קדימה ללא מנוחה.

***

ארבעים שנה עברו, וכעת אנו עם הפנים קדימה לעבר השנים הבאות. נמשיך למלא את חובתנו לקידום ופיתוח ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ולהילחם עבור זכותו של עם ישראל לגור בנחלת אבותיו מתוך אמונה בלתי מתפשרת בצדקת דרכנו. נפעל למען החלת הריבונות הישראלית על כל המרחב ולהבאת מיליון תושבים ליהודה ושומרון, כפי שעשינו בכל השנים האחרונות.

מזל טוב מועצת יש"ע!

 

דויד אלחייני

יו"ר מועצת יש"ע

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד