תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הפגנת המונים באנפוליס

הגדל

כשלושים אלף איש השתתפו בהפגנת המחאה הגדולה ביותר מאז ההתנתקות שהתקיימה ביום שני האחרון בככר פאריז בירושלים, מול מעונו של ראש הממשלה בארגונה של מועצת יש"ע יחד עם מטה מאמ"ץ ומטות ערים. ההמונים הגיעו למחות על מהלכיו המסוכנים של אהוד אולמרט שנסע לועידת אנאפוליס לשוחח על הקמת מדינת טרור פלסטינית, גירוש למעלה ממאה אלף ישראלים, חזרה לקווי 67' חלוקת ירושלים וירידה מרמת הגולן.

כמאה וחמישים אוטובוסים הביאו את המפגינים מכל חלקי הארץ יחד עם מפגינים נוספים מהבירה ומחוצה לה. האירוע נפתח בפרק תהילים לעילוי נשמתו של הקדוש עידו זולדן הי"ד שביום שני התקיימה בחומש האזכרה במלאת שבוע להרצחו. לאחר מכן הוקרנו קטעי וידאו ובהם נראה אהוד אולמרט בשבתו כראש עיריית ירושלים המדבר על חשיבותה של ירושלים בירת העם היהודי – מאוחדת בריבונות ישראלית מלאה.

בין הנואמים היו חברי כנסת מסיעות האופוזיציה ומסיעות הקואליציה וביניהם יו"ר סיעת הליכוד גדעון סער, ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי-מפדל), ח"כ ניסים זאב (ש"ס) ח"כ זאב אלקין (קדימה), וח"כ ניסן סלומיאנסקי (איחוד לאומי-מפדל) וכן אישי ציבור ובהם חבר מועצת העיר ירושלים, ניר ברקת, נציג ועד ישובי רמת הגולן הרב אהרון אייזנטל, ואלון דוידי, תושב שדרות ויו"ר המטה לביטחון שדרות

יושב ראש מועצת יש"ע דני דיין תקף את ההנהגה הלוקה בעיוורון – כדבריו: "אהוד אולמרט, אהוד ברק, ציפי לבני, איזה עיוורון. איזו עיוולת. רק לפני שנתיים החריבו חבל ארץ פורח בא"י. גירשו את תושביו ורק רעה הביאו על ארץ ישראל. קסאמים, טרור, חמאס ועל ניסוי הכושל הזה הם מתעקשים לחזור ביהודה ושומרון.  באנו להגיד למנהיגי הנפל באנפוליס עד כאן. לא ניתן לכם לא יקום ולא יהיה. לא באנו לכאן רק כדי להגן על בתי המתיישבים ביהודה ושומרון. בראש ובראשונה באנו להגן על שלמות ירושלים, על ביטחונה של תל-אביב, על מהותה של המדינה הזו, על הנאמנות לערכים שכוננו אותה. באנו להגן על ארץ ישראל ובאנו להגן על עם ישראל. אנחנו אומרים כן לשלמותה של בירת הנצח של עם ישראל, על השכונות הקרובות והמרוחקות על ירושלים כולה ועל ליבה של הארץ. נכון אנחנו אומרים לא לחזרת הפליטים אבל אנחנו אומרים כן לשיבת פליטים של אלפיים שנות גלות של עם ישראל. אומרים לנו אתם אומרים לא לפינוי ישובים, נכון. אבל יותר מזה אנחנו אומרים כן. לבנות עוד ועוד ועוד ישובים בארץ ישראל".

המפגינים קראו לראש הממשלה להפסיק את הדיבורים על הויתורים והנסיגות ובמקום זאת לדבר עם האמריקנים ולדרוש את שחרורם של השבויים והנעדרים ובתוכם יהונתן פולארד שהשבוע מלאו 8000 ימים לשביו – עשרים ושלוש שנים.

לאירוע היתה התעניינות תקשורתית רבה ביותר מהארץ ומהעולם. צוותי תקשורת רבים הגיעו לסקר את מחאת ההמונים במרכז ירושלים, ובהם צוותים של ה CNN, AP, רויטרס BBC,, וגם צוותים של הטלויזיה היפנית, הסקנדינבית, ועיתונאים מברזיל, ארגנטינה, ספרד, צרפת וגרמניה. ערוצי הטלויזיה הישראלים העבירו שידורים חיים מההפגנה במהלך האירוע וראיינו מפגינים ונואמים.

העצרת הסתיימה בשירת "אם אשכחך ירושלים", "אני מאמין" ו"התקוה".

מוקדם יותר באותו יום התקיימה תפילת המונים בכותל המערבי בהשתתפות כעשרים אלף איש שהגיעו לשאת תחינה ובקשה למען עם ישראל וארץ ישראל. התפילה התקיימה בראשות הראשון לציון הרב מרדכי אליהו והשתתפו גם רבנים ואישי ציבור רבים בין מטה התפילה למטה ההפגנה של מועצת יש"ע ומטה מאמץ נוצר שיתוף פעולה מוצלח במערך הסעות ובפירסומים שהצליחו להביא רבבות אנשים לפעילויות.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד