תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חגיגת אביב בהתיישבות

11/04/2018
הגדל
עם סיום חג הפסח, במועצת יש''ע מסכמים את מספר המבקרים באזור במהלך חול המועד. לפי ההערכות, כ-300,000 מטיילים הגיעו בימי חול המועד לאתרי התיירות, למסלולים, המוזיאונים, הפסטיבלים, היקבים והאתרים הארכיאולוגיים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. בין האתרים השונים בהם ביקרו המטיילים: כ-50,000 מבקרים נהנו מהופעות מיוחדות למרגלות מערת המכפלה בעיר האבות חברון. כ-50,000 מטיילים ביקרו באתרי התיירות במועצה האזורית גוש עציון. 15,000 מטיילים ביקרו באתר שילה הקדומה בבנימין. כ-20,000 מטיילים בקאסר אל-יהוד ומעל ל-15,000 מטיילים ביקרו בעינות צוקים שבמועצה האזורית מגילות. כ-5,000 מטיילים גדשו את נחל קנה שבשומרון ויצאו לסיורים מודרכים. מעל ל-8,000 מטיילים סיירו במרחב המועצה האזורית הר חברון . ועוד עשרות אלפים סיירו באתרים נוספים. בנוסף, השנה התקיים לראשונה שידור ישיר מהבמה בחברון לכל העולם, בו צפו כ-150,000 איש.
יו"ר מועצת יש''ע חננאל דורני אמר: "יהודה, שומרון ובקעת הירדן נמצאים בימים אלה בשיא פריחתם. הירוק לא עוזב את העין החל מצפון השומרון, דרך הבקעה ומטה בנימין ועד הר חברון. צפינו השנה עלייה במספר המבקרים ואני שמח לראות את מאות אלפי התיירים שהגיעו לכאן וחלקו את החג יחד איתנו בחבלי התנ"ך".
ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי: "לאחר שנים של השקעה בחשיפת חבל הארץ המקסים שלנו, היום חבל יתיר בהר חברון נמצא על מפת הטיולים של המשפחה הישראלית. שברנו את המחסום התודעתי ומעידים על כך קהלים רבים ומגוונים שביקרו גם החג באזורנו".
ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "אנו מברכים את אלפי המבקרים שבחרו גם השנה לגדוש את גוש עציון, באתרי המורשת, מסלולי הטיול ובאטרקציות".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד