תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פגישה עם ראש הממשלה

הגדל

ראשי מועצת יש"ע הגיעו השבוע לפגישה עם ראש הממשלה אהוד אולמרט- הראשונה מאז היבחרו לתפקיד. ראשי המועצה הגיעו כדי להזהיר את אולמרט מפני הסכנות הכרוכות בועידת אנאפוליס ובתוצאותיה. מנהיגי המתיישבים הזהירו את  אולמרט כי מתווה תוכנית אנאפוליס יפגע בביטחון מדינת ישראל ויסכן את קיומה.  נציגי המועצה שהשתתפו בפגישה, דני דיין יו"ר מועצת יש"ע, סגניתו שרה אליאש, בנצי ליברמן ראש המוא"ז שומרון, צביקי בר-חי, ראש המוא"ז הר חברון, ומזכ"ל אמנה זאב חבר, התריעו  באוזני ראש הממשלה כי תוכניתו לעקור עשרות ישובים ולגרש למעלה ממאה אלף אזרחים תביא לשבירת המפרקת של החברה הישראלית.

"מי שמסתכל על גירוש גוש קטיף וחושב שהוא יוכל לחזור על כך ביו"ש משווה בין ההצפות בדרום תל-אביב לצונאמי".

ראשי יש"ע קבלו בפני אולמרט על ההקפאה המוחלטת של הבנייה ביהודה ושומרון – כולל במוסדות חינוך ובישובים עם גידול טבעי. יו"ר המועצה דני דיין אמר בצאתו מהפגישה כי "אם עד עכשיו חשבנו שהקפאת הבנייה משמשת לאמצעי לחץ וסחיטה נגדנו בסוגיית המאחזים – הרי שבפגישה הבנו מראש הממשלה שמדובר במדיניות ממשלתית מכוונת המהווה כניעה לאמריקנים ולפלסטינים ומעמידה את ההתיישבות בפני מציאות קשה ביותר שתחייב אותנו למאבק קשה ונחוש".

שרה אליאש, סגנית יו"ר מועצת יש"ע אמרה: "האבסורד זועק לשמים. כשתושבת אחד הישובים צריכה בלילות הקרים לישון ברכב עם תינוקה ולהפעיל חימום בגלל הפסקות חשמל שנובעות מעיכוב אישורים להקמת עמודי מתח מדינת ישראל לא מצליחה לצמצם החשמל למשגרי הקסאמים והמחרטות ברצועת עזה".

בימים הקרובים ידונו במועצת יש"ע בהשלכות הפגישה ובדרכים להיאבק בעצירת הבניה ברחבי יהודה ושומרון.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד