תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מועצת יש"ע לאלוף פיקוד המרכז: "בטל את צווי ההגבלה!"

הגדל

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שלח בסוף השבוע האחרון בשם המועצה מכתב למפקד פיקוד המרכז, האלוף גדי שמני ובו הוא דורש ממנו לבטל לאלתר את צווי ההגבלה למספר יהודים תושבי יהודה ושומרון עליו חתם לאחרונה, האוסרים על שהייתם באיו"ש - כולל בבתיהם שלהם ללא כל הסבר או הליך שיפוטי .

במכתבו כותב דיין כי "מועצת יש"ע מתנגדת נחרצות להפרעה למוסקים אך במקביל מתנגדת לצוים דרקוניים שכאלה".

דיין כותב עוד כי "אם יש חשד כנגד אדם או קבוצת אנשים שעומדים לבצע עבירות על החוק, זכותן וחובתן של רשויות אכיפת החוק לטפל בנושא. ואולם הדרך בה נקטת – כקודמך בעבר - היא בלתי סבירה, אינה מידתית ופוגעת פגיעה קשה בזכויות האדם הבסיסיות ביותר ".

יושב ראש מועצת יש"ע חותם: "תפקיד אכיפת החוק והסדר אינו תמיד פשוט. אך מבחנה של מדינה מתוקנת – ואתה נציגה הבכיר בשטח - הוא ביכולתה לבצע תפקיד זה מבלי להידרדר לפגיעה חמורה בזכויות האזרח, אנו דורשים את ביטולם המיידי של צווים אלה". העתק מהמסמך נשלח לרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי.

במועצת יש"ע מקווים כי השכל הישר ייגבר והצווים האמורים אכן יבוטלו בתוך זמן קצר. במהלך השבוע קיבלנו גם הוכחה מי אכן הגורם לאלימות ולמתיחות במסיק הזיתים, לאחר ששני צעירים, פלסטיני וישראלי פעיל בארגון השמאל הקיצוני "שומרי משפט" נלכדו כשהם מנסים להצית מטעים בסמוך ליישוב חוות גלעד בשומרון. השניים נלכדו הודות לתושייתו של איתי זר, מקים החווה המתגורר במקום, שהוזעק כשעשן החל להיתמר מאחד המטעים והוא החל לרדוף אחר השניים שניסו להימלט ברכבם. יחד עם השוטר הקהילתי הם הצליחו ללכוד את המציתים שבמכוניתם נתגלו גם חומרי בעירה הקושרים אותם לניסיון ההצתה.

משטרת שומרון ויהודה פתחה בחקירת האירוע ותגיש ככל הנראה נגד השניים כתבי אישום.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד