תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שמחת תורה בערים המעורבות

הגדל

כמאה וחמישים בני נוער מכל הארץ הגיעו בשמחת תורה לחגוג ביפו ובנצרת עילית , כדי להראות נוכחות ולחזק את התושבים.

חייהם התושבים היהודיים בערים המעורבות הפכו בשנים האחרונות להיות לא פשוטים. שכניהם הערבים קונים עוד ועוד דירות ומשתלטים על אזורים שלמים, מפריעים את שלוות החיים מטרידים בנות יהודיות וגורמים נזקים לבתי הכנסת ולסממנים יהודיים  כל זאת במטרה- למרר את חייהם של התושבים היהודים, לגרום לעזיבתם את מרכזי הערים וכך להשתלט על מדינת ישראל מבפנים.

כחלק ממהלך כולל של פעילות בערים המעורבות כדי למגר את התופעה ולחזק את תושבי המקום הגיעו בני נוער רבים לשמוח את שמחתה של התורה ביפו ובנצרת עילית. בני הנוער יצאו מיד לאחר תפילת ערבית של ערב חג לסיבוב בכל בתי הכנסת בשתי הערים, ורקדו ושרו ללא הפסקה במשך מספר שעות.לאחר ארוחת חג יצאו שוב בני הנוער לרחובות כאשר בחיקם ספרי תורה ודגלי ישראל, עברו בין בתי התושבים והוציאו אנשים לרחובה של עיר לרקוד ולשמוח יחד איתם.

הריקודים נגמרו בשעות הקטנות של הלילה, אבל כבר בשש וחצי בבוקר קמו לתפילת שחרית ויצאו להקפות שוב בכל בתי הכנסת. הגבאים והמתפללים לא ידעו את נפשם מרוב שמחה וכיבדו את בני הנוער בכל הבא ליד: שתייה עוגות ממתקים וכל טוב ולא נתנו להם ללכת.

המחזה חזר על עצמו בהקפות השניות יחד עם מאות מתושבי יפו ונצרת עילית שיצאו לבמות המרכזיות ושמחו בשמחה של מצווה עד השעות הקטנות של הלילה.

המארגנים מקווים שתנופה זו לא תיפסק אלא תלך ותתרחב ליתר הערים המעורבות: עכו, לוד, רמלה, חיפה בחיזוק הגרעינים התורניים הקיימים, ובהקמת גרעינים חדשים, לצד ישיבות ומדרשות על מנת שהערים הללו תשארנה יהודיות ותושביהם יחיו בגאווה יהודית לעולם.

ישר כוח גדול לכל הסניפים והישיבות ולכל בני הנוער והמשפחות שהגיעו לשמח ולתת למען תושבי הערים המעורבות.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד