תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פתיחת כביש ירושלים - גוש הרודיון

הגדל

בטקס חגיגי ובהרמת כוסית "לחיים" נחנך ביום שישי האחרון כביש ירושלים – גוש הרודיון (המכונה גם עוקף זעתרא או כביש ליברמן) המחבר את גוש הרודיון וישובי מזרח גוש עציון ובהם נוקדים, תקוע, כפר אלדד, מצד ומעלה עמוס. סלילת הכביש החלה לפני כשש-עשרה שנים אולם לאחר פרוץ מלחמת אוסלו הציר נחסם לתנועת הישראלים והעבודות בו נפסקו.  לאחר מאמצים רבים נמשכה סלילתו לצד השלמת סידורי הביטחון אשר יאפשרו בו נסיעה בטוחה.  הציר ששימש עד כה רק את האוכלוסייה הפלסטינית ישרת למעלה משלושת אלפים ישראלים ויחבר את האזור לירושלים לשכונת הר חומה. הנסיעה בכביש תקצר את זמן הנסיעה לבירה בכארבעים דקות ובמועצה האזורית גוש עציון מקווים כי הדבר יביא להרחבת ולהתבססות הישובים בגוש הרודיון.

ראש המועצה שאול גולדשטיין אמר באירוע הפתיחה החגיגי: "הכביש הזה מסמל יותר מכל את החיבור המחודש המהיר והחשוב של גוש הרודיון לירושלים. ירושלים לא תהיה בטוחה ללא גוש הרודיון. ללא השליטה באזור - ירושלים בסכנה.  ולכן החיבור הזה מחזק את ירושלים, ואנחנו בתור שומרי ירושלים ממשיכים לנסוע בכביש הזה ולאכלס את גוש הרודיון עוד ועוד למשך הרבה מאוד שנים".

השר אביגדור ליברמן תושב נוקדים שהיה בין אחד הדוחפים של הפרוייקט וזכה שאמצעי התקשורת יצמידו את שם הכביש לשמו אמר בטקס: "מה שהתרחש באזור שלנו בתקופה האחרונה מאוד סמלי – שני אירועים חשובים. הראשון, מציאת קבר הורדוס על ההרודיון והאירוע השני, פתיחת הכביש. הדבר יביא לזריקת עידוד בתיירות ולסיוע בפיתוח של כל האזור".

בשלב הנוכחי הכביש יהיה פתוח בין השעות  6:00 בבוקר ל-18:00 בערב בלבד אך ורק לכלי-רכב פרטיים. במועצת גוש-עציון פועלים בימים אלו מול גורמי הביטחון על מנת להרחיב את שעות הפעילות ולהסדרת נושא מעבר רכב כבד ואוטובוסים בציר. נסיעה טובה ובטוחה!

 

 

 

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד