תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פגישת ראשי יש"ע עם מפקדי מחוז שי

הגדל

אנשי מועצת יש"ע נועדו בשבוע שעבר עם המפקד הנכנס של מחוז ש"י במשטרה, ניצב שלמה קעטבי ועם קציניו הבכירים לפגישה ראשונה.

הצדדים דנו בנושאים שונים שעל סדר היום ובראשם נגע תאונות הדרכים שלא פסח לצערנו גם על יש"ע. ראשי יש"ע אמרו למפקדי המשטרה כי "לצערנו הנושא הזה נגע בנו בצורה קשה, איבדנו השנה אנשים יקרים בתאונות דרכים" וביקשו מהם לפעול בצורה התקיפה ביותר שאפשר, לצאת לכבישים וליצור נראות משטרתית בדרכים, דבר שבנוסף להפחתה בתאונות יביא לביטחון לנהגים.

אנשי יש"ע דיברו גם על הקרע שנוצר בין המשטרה לבין ציבור המתיישבים בעקבות הגירוש ואירועי עמונה. "צריך ליצור תחושה" – אמרו – " שהמפגש בין התושב לשוטר הוא מפגש חיובי, כאשר השוטר אחראי ומגן על התושב, ובמקום זאת עיקר המפגשים בין המשטרה להתיישבות הם משני צידי המתרס, בפינויים או בעליות לחומש".

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין הביע מחאה על צעדי המשטרה כלפי העולים לחומש: "אנו סבורים שנעשו דברים שלא יעשו. המעצרים האלימים בצורה מוגזמת, חלק מהחקירות שנראה שלא היה צריך לעשות, החקירות המתוקשרות של אנשי מטה "חומש תחילה" שלא היתה להם תכלית מבצעית, או ניסיון המעצר של לימור הר מלך, מקרים של השפלות של בנות שנגררות ע"י שוטרים וכו'. אנחנו רואים במשטרת ישראל זרוע ממלכתית שאנחנו רוצים שהציבור שלנו יהיה אוהד אליה, יש לנו אינטרס אידיאולוגי שהיחסים התיישבות משטרה יהיו יחסים טובים."

הצדדים סיכמו על הקמת מערך הדברות מידי בעתות משבר ובמקביל קיום ערוץ פתוח ופגישות תקופתיות בין ראשי המשטרה לראשי יש"ע.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד