תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חוזרים לסבסטיה

כאלף איש, תושבי מועצה אזורית שומרון ואורחים מרחבי הארץ, חזרו ביום חמישי האחרון לגן הלאומי סבסטיה - היא שומרון העתיקה באירוע הקיץ של המועצה האזורית שומרון.
הגדל

ההמונים נהנו ממופעי רחוב בין שרידיה המפוארים של העיר וגדשו את האמפיתיאטרון בהופעה מיוחדת נוסח קיסריה של הזמר יהורם גאון.הקהל קיבל את יהורם גאון בתשואות סוערות ובחמימות רבה, וגאון מצידו, העניק  הופעה מרגשת וקולחת עם מיטב השירים. דומה כי היה במקום שילוב מנצח של זמר ענק, קהל נרגש ומפרגן ותפאורה היסטורית רבת רושם של תיאטרון עתיק בלב העיר 'שומרון' בירת ישראל מימי בית ראשון.

 יהורם גאון עלה לבמה ופצח בשירו הידוע "הנני כאן", ולאחריו שירים אשר לא נס ליחם: "מעל פסגת הר הצופים", "לא תנצחו אותי", "השר מונטיפיורי", "עומדות רגלינו בשערייך ירושלים",  ועוד.  "תשירו חזק עד שישמעו אתכם בחומש" - קרא גאון לקהל.

יהורם גאון בסבטיה

את את שיר הגבורה "ארץ צבי" בחר גאון להקדיש לזכרו של רב-סרן בניה ריין הי"ד, תושב קרני שומרון, שנפל במלחמת לבנון השנייה. אמו, חגית, שישבה בקהל, התרגשה עד דמעות וסיפרה כי "סבסטיה מזכיר לה את בניה, שאהב לטייל בארץ ישראל בכלל ובשבילי השומרון בפרט".

יהורם גאון חש את אהדת הנוכחים, וידע לגעת בלבבות. הקהל כאיש אחד צעירים ומבוגרים, מתנחלים ותל-אביבים, חילוניים ודתיים, שרו עימו במלוא גרון את כל השירים וכל המילים.

הערב הסתיים בשיר-תפילה שהתאים למקום, לקהל ולזמר "אל נע תעקור נטוע".

האירוע כולו אורגן על ידי מתנ"ס המועצה ודרש הכנות מרובות אליהם נרתמו בשמחה ובהתלהבות  עובדי המועצה. מחיים מחדש את את סבסטיה הקדומה

לפני ההופעה נערכו במקום הדרכות בנושאי היסטוריה, תנ"ך וארכיאולוגיה והתקיימו מופעי רחוב באתר הארכיאולוגי להנאתם של הילדים והמבוגרים כאחד.

האירוע התקיים תחת אבטחה צבאית מלאה ובשיתוף פעולה מלא עם מפקדי האזור שבאו אף הם ליהנות מן המופע המיוחד.

 

לתמונות נוספות מהאירוע

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד