תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שבתות אירוח בערים מעורבות

בשבת פרשת דברים התקיימה לראשונה שבת שבת אירוח בארבע ערים מעורבות שבהם חיים יהודים וערבים. מדובר במקומות שבהם האוכלוסייה הערבית משתלטת על בתי היהודים, מתנכלת לאלו שהולכים ברחובות, בנות רבות נופלות בידיהם והיהודים אינם יכולים לקים חיים נורמאלים, ולכן בורחים מאותם ערים. בשל כך קמה קבוצת צעירים מההנהגה הצעירה של "האיחוד הלאומי" והחליטה לעשות מעשה.
הגדל

 הם הכריזו בצורה חדה וברורה כי לא יתנו לערים יהודיות בארץ ישראל להיכבש על ידי הערבים באמצעות "גירוש שקט" והחליטו לפעול כדי להחזיר את הערים לשגרת חיים יהודים לחזק אותם על ידי אוכלוסיה יהודית שתגיע מבחוץ להתגורר ולהקים שם גרעינים תורניים וגרעיני בנות שרות לאומי ישיבות ומדרשות.

ביפו-ספינת הדגל שבה התחילה הפעילות הגיעו בשבת למעלה מ 200 בני נוער אשר הסתובבו במהלך השבת בין בתי הכנסת וחיזקו את המניינים וקיימו סיור בעיר העתיקה.

בלוד-הגיעו למעלה מ 130 צעירים שערכו קבלת שבת ברחובה של עיר מול המסגד המקומי ואמרו בצורה ברורה אנחנו פה! ביום השבת התפזרו הבאים בין בתי הכנסת, חיזקו שמעו שיחות ושיעורים ואכלו בבתי התושבים ושמעו מקרוב על הבעיות והסבל של האוכלוסייה היהודית שם.

בנצרת-הגיעו למעלה מ 120 פעילים שהתפללו בקבלת שבת בבית הכנסת הגדול בנצרת. רב בית הכנסת שיבח את האורחים ואמר כי הם הביאו עמם לבית הכנסת רגעים מרוממים שלא נראו במקום מזה שנים. עונג השבת ברחובה של עיר עורר הדים רבים של שירה ושל שבת אחים.בעכו-גם שם למעלה מ -130 בני נוער שהתפזרו במהלך השבת בין בתי הכנסת חיזקו והתחזקו קיימו סיור בעיר העתיקה ולמרות שקיבלו איומים על חייהם ממספר ערבים מקומיים, המשיכו ללכת בגאווה יהודית ללא מורא..

לפרטים והרשמה לשבתות נוספות: עדיאל יום טוב 052-5665589

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד