תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עמונה צומחת" – מרכז מבקרים חדש בעמונה

הגדל

 הישוב שהפך לסמל במאבק על ההתיישבות מקים בימים אלו מרכז מבקרים חדש: "עמונה צומחת". מקימי המקום שואפים להפוך אותו למרכז חינוכי שילמד על תולדות ההתיישבות החלוצית ביש"ע.

הפרויקט המדובר משותף לעופרה ולעמונה ומי שעובדים  בשבועות האחרונים קשה על ההקמה הם נוער עופרה לצד אנשי עמונה אשר בונים את מרכז המבקרים מהמסד ועד הטפחות בידיים. אנשי מקצוע מבוגרים מסייעים להם.

במהלך השבוע האחרון נבנה מרכז המבקרים שלאחר חנוכתו, בסוף הקיץ, יציע לקהל הרחב מצגת אור קולית על ההתיישבות באזור במהלך ההיסטוריה היהודית, תמונות מההתיישבות המחודשת ביו"ש וממפעל החיים כיום וספריה בנושא ההתיישבות.  בשבוע העבודה המרוכז שהתקיים השבוע, נפרץ גם שביל המכונה "שביל ההתיישבות". שביל זה מלווה לאורכו בשלטי פסוקים והסברים המתארים את ההתיישבות במקום מאז אברהם אבינו ועד לאנשי יש"ע בימינו אנו. במקום קיימות ברזיות, סוכות גפנים ומדרגות אבן שנבנו ע"י בני הנוער. בנוסף נבנתה כבר לפני מס' חודשים תצפית, והתיירים שיגיעו למקום יוכלו לראות ביום טוב גם את ירדן, החרמון וירושלים.

ביקור מסודר במקום ילווה במדריכים שיספרו על הקמת עמונה - המאחז הראשון ביש"ע, עדויות על הרס הבתים בישוב לפני כשנה וחצי וסיפורים היסטוריים.

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד