תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חדשות יש"ע – חנינה למפגינים נגד הגירוש

הגדל

מאז ימי המאבק בגוש-קטיף ובצפון שומרון ישנם רבים שמסתובבים בלי בית של קבע אבל עם תיק פלילי במשטרה וכתבי אישום הנידונים בבתי משפט. לא מעט פעמים מואשמים האנשים על דברים פעוטים וזאת במגמה של המשטרה והפרקליטות להשתמש ברישום פלילי ככלי הפחדה נגד אוהבי ארץ ישראל שבמסירות נפש נאבקו למנוע את הגירוש. סך הכל נפתחו כ – 1600 תיקים פלילים במהלך הגירוש, מחציתם עדיין פתוחים. שנתיים עברו מאז חורבן הישובים, מדינת ישראל שכחה אמנם את המגורשים ללא פרנסה ללא כבוד וללא בית, אבל "שכחה לשכוח" את הרישום הפלילי במשטרה למבוגרים שלא יכלו לקבל תעודת יושר מהמשטרה עבור מקום העבודה או בני נוער רבים שנתקלו בקשיים בגיוסם לצה"ל או אפילו בהתנדבות למשמר האזרחי. ארגון זכויות האדם ביש"ע יחד עם יש"ע המתחדשת וח"כ אורי אריאל פועלים בחודשים האחרונים לקדם הצעת חוק שתביא למחיקת כל ההליכים והרישומים הפליליים שניתנו למתנגדי הגירוש.

בשבוע שעבר המאבק הזה נחל ניצחון ראשון כשהכנסת, בתמיכת הממשלה, אישרה בקריאה טרומית שתי הצעות חוק בעניין שהגישו ראובן ריבלין (ליכוד), עמירה דותן (קדימה), יצחק לוי (איחוד לאומי) וקולט אביטל)עבודה(.ההצעות קובעות כי "יופסקו לאלתר ההליכים הפליליים נגד כל מי שהורשע בעבירה על רקע יישום תוכנית ההתנתקות ובלבד שלא היה במעשיו סכנה ממשית לחיי אדם".

עם השלמת הליכי החקיקה תיקים רבים יסגרו, חקירות יסתיימו והרישום הפלילי במשטרה יימחק. בין היתר יקבלו חנינה כל בני הנוער המשוב"חים ששהו בגוש קטיף, וחוסמי כבישים שלא סיכנו חיי אדם.  

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד