תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עיר הנוער בקרני שומרון

הגדל

במועצה המקומית קרני שומרון מסכמים בסיפוק רב את הצלחת אירועי  "עיר הנוער "  שהתקיימו שם בתחילת השבוע. בפתיחת האירועים  הופיעו להקות אזוריות מרחבי יש"ע וראש המועצה הרצל בן ארי את מפתח "עיר הנוער" ליו"ר מועצת הנוער גפן חלא.

במהלך היום הראשון נערכו פעילויות לילדים (ליצנים ומתקנים מתנפחים) וכן פעילות לנוער ע"י מתקני ספורט אתגרי לצד טורנירים בכדורסל וכדורגל בהם השתתפו קבוצות מרחובות, יבנה, כ"ס, קרני  שומרון, הוד השרון, וגוש קטיף תובב"א.

בשעות הערב הגיעה נועה ירון, כוכבת ערוץ הילדים לשעבר שחזרה בתשובה, ושוחחה עם הנוער על משמעות החיים, חיי הזוהר והמעבר לחיים אחרים. היא נשארה יחד עם ההמונים לצפות במחזמר נוער שהופק והוצג על-ידי 34 צעירים מהישוב בשיתוף עם מפיק אומנותי ומוסיקאלי ובימאית.

מאוחר יותר התקיים מופע ענק של הזמר סיני תור ובשעות הקטנות של הלילה ישבו בני הנוער בפינות שאנטי ושוחחו עם גיא צבי מינץ מהיישוב בת עין על תשובה, ועל התמודדויות .

ביום השני התקיימו בואדי קנה טיול רגלי  בשיתוף חיילי צה"ל וסיורי ג'יפים עד הצהריים.

מאוחר יותר שמעו הצעירים שיעור מפי הרב שי גרין, והשתתפו בפאנל מקיף בנושא "ההתיישבות לאן?" לבירור דרכה של ההתיישבות בימינו, שבו לקחו חלק דני דיין – יו"ר מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין ראש מוא"ז בנימין , ובועז העצני ומנורה חזני ממטה חומש תחילה.

את הפסטיבל נעל אירוע הסיום עם להטוטי אש אקרובטיקה, מעגלי מתופפים והמופע המרכזי של הזמר מוש בן ארי. לפי הערכות המשטרה השתתפו ב"עירהנוער" למעלה מ – 6000 איש. 

לדברי הרצל בן ארי, ראש המועצה המקומית קרנ"ש האירוע בא להדגיש את החיבור בין ההנהגה לבין הנוער. "אנו באים לומר לבני הנוער, מועצת יש"ע וראשי המועצות מחזקים אתכם ואוהבים אתכם ומכירים בערך ובחשיבות שלכם. עיר הנוער מלמדת כי אנו יודעים לא רק לקרוא לנוער כשזקוקים לו למאבק אלא הוא חלק אינטיגרלי ובל יינתק ממפעל ההתיישבות האדיר ביש"ע, גם במאבקים וגם בפסטיבלים ובימי כיף. אחרי הכל עיר הנוער בקרני שומרון היא התשובה ההתיישבותית לכל המלעיזים, שמראה שגם פה יש נוער ישראלי צעיר תוסס רענן וגאה שמחובר להוויה הישראלית יחד עם שורשיות וערכים".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד