תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מכתבו של יו"ר מועצת יש"ע לאלוף הפיקוד

הגדל

 

 

בס"ד                                                                                                              כ"ה תמוז, תשס"ז

 11 יולי, 2007

 

 

לכבוד

האלוף גדי שמני                                                     ניצב שלמה קעטבי

מפקד פיקוד מרכז                                                  מפקד מחוז ש"י

 

 

 

השלום והברכה

 

 

 

הנדון: מניעת אלימות בעת העלייה לחומש

 

בימים הקרובים צפויים שוב אלפי יהודים לעלות אל היישוב חומש, לבקר במקום ולחונן את עפרו. אנו סבורים כי זכותם של יהודים להתהלך ואף

 

 להתגורר בכל חבלי ארץ ישראל. השנתיים האחרונות הוכיחו לכל שלא הייתה שום תועלת בהריסת היישוב ועקירת תושביו אלא רק נזק ופגיעה בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. הניסיון של השנה האחרונה מראה שאין שום מניעה ביטחונית לעליה לחומש המרוחק קילומטרים בודדים משבי שומרון ונמצא באחריות ביטחונית קבועה של הצבא השולט בכל מרחב צפון השומרון.  

אנו קוראים לכם, כאמונים על המערכת הצבאית ושמירת החוק באזור, לאשר את הגעתם של ההמונים ולאבטח אותם, ולכל הפחות לא למנוע מהם את הזכות, שאנו רואים כבסיסית, להגיע לישוב.

 

בעלייה לחומש יש אמירה ערכית, אבל גם אמירה ביטחונית המשדרת חוסן וגבורה (מעבר למיקום האסטרטגי של הישוב) גם כלפי הציבוריות הישראלית וגם כלפי שכנינו הערבים.

 

אם בכל זאת לא תתקבל קריאתנו זו, אנו דורשים מכוחות הביטחון שבכל מקרה לא לפעול בכוח ובאלימות כלפי החלוצים אוהבי ארץ ישראל. אסור שמראות עמונה ישובו על עצמם. שום "הנחייה מלמעלה" אינה יכולה להתפרש באמצעות אלות ופרשים.

 

אנו מקווים כמובן שהדברים לא יגיעו כלל לסיטואציות מעין אלה והשכל הישר והתבונה יגברו גם הפעם כפי שנעשה בכל העליות הקודמות.

 

 

 

 

בברכה

 

בנצי ליברמן

יו"ר מועצת יש"ע

העתק:

מר אהוד ברק – שר הביטחון

מר אבי דיכטר – שר לביטחון פנים

רא"ל גבי אשכנזי – רמטכ"ל

תא"ל נעם תיבון – מפקד אוגדת איו"ש

ראשי הרשויות ביש"ע


 

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד