תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ההתפכחות

הגדל

דווקא בימים אלו, לנוכח מתקפה בלתי פוסקת על העיר שדרות, איום בטילים על אשקלון, ואימוני צה"ל לקראת כניסה אפשרית לרצועת עזה מתחדדת ועולה השאלה, אז למה? למה התנתקנו?

מה השגנו בזה? מה חשבנו להשיג? מה הרווחנו מגירושם של קרוב לעשרת אלפים ישראלים מבתיהם, מחורבן ישובים פורחים, מעזיבת חבל ארץ מלבלב ומסירתו לידי כנופיות הטרור. השאלות הללו, מסתבר, מעסיקות וטורדות את מוחם לא רק של אנשים בציבור הכתום, אלא בכל החברה הישראלית, מכל קצוות הקשת הפוליטית ומתחומים שונים בציבוריות. בעלון "ישע שלנו" במדור "התפכחות" הבאנו מדי שבוע ציטטה מאישיות ציבורית אחרת, החל מעיתונאים עד לאנשי צבא, מדינאים, סופרים והוגי דעות, ש"התפכחה" מאשליית ה"שלום" ומהאופוריה ששררה סביב הגירוש, ומודים לדברי מתנגדי תהליך ההתנתקות, שכל תחזיותיהם הקודרות התממשו.
קרוב לשנתיים לאחר התהליך קיבצנו את כל המובאות הללו לסיפרון שיצא בצורת חוברת בגודל של תקליטור, ונקרא "החליפו את הדיסק". החוברת נשלחת בימים אלו לקובעי המדיניות, ראשי המערכות השלטוניות בישראל, שופטים, עיתונאים, ראשי הצבא ומחליטנים נוספים.  לא כדי לבכות על מה שנשפך, לא כדי לומר "אמרנו לכם" בקנטרנות. כדי להפנים את הלקח לעתיד, לויכוחים בהמשך הדרך, למהלכים מדינים שאולי יבואו. כדי לומר, לעולם לא עוד. לא עוד ניסויים חובבנים ומסוכנים, לא עוד יצירת קרע בחברה הישראלית, לא עוד איבוד אחריות לאומית והתבוננות מפוקחת במציאות שבה אנו חיים במדינת ישראל, במזרח התיכון.

את החוברת ניתן להזמין במועצת יש"ע 02-6211999 במחיר 15 ₪ כולל דמי משלוח, הנחה לקניה מרוכזת.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד