תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בעקבות פעילות חברי קבוצת 'ישראל שלי':השדרנית גל גבאי שכינתה את שטחי יו"ש "פלסטין" התנצלה על התבטאותה.

הגדל

מגישת הטלויזיה גל גבאי הביעה השבוע בשידור התנצלות על אשר במהלך ראיון כינתה את שטחי יהודה ושומרון כ'פלסטין'.

 גל גבאי ראיינה בתוכנית "עושים סדר" המשודרת בערוץ השני ובערוץ חינוכית 23 מטיילים מיש"ע ובמהלכו כאשר ביקשה לדעת היכן באילו אזורים הם מטיילים – ענו לה המרואיינים שמדובר בחבלי יהודה ושומרון -  גם בשטחי C וגבאי ענתה: "כלומר בפלסטין".  גל גבאי אף חזרה על כך מספר פעמים במהלך הראיון.  חברי 'ישראל שלי' החליטו למחות על הדברים. לצפיה בראיון עם גל גבאי

מאות מחברי הקבוצה התקשרו למשרדי ערוץ 23, סימסו לפוליטיקאים ודרשו את התנצלותה של גבאי. הקבוצה אף שלחה מכתב לשר החינוך גדעון סער. "באזור שמעבר לקו הירוק מתגוררים כחצי מיליון ישראלים. לא יעלה על הדעת שמגישת אקטואליה תגדיר את אדמות המדינה עליהן נבנו בתיהם של כעשרה אחוזים מאוכלוסיית מדינת ישראל – 'אדמת פלסטין'. "הטלוויזיה החינוכית הישראלית, כידוע לך, פועלת תחת משרדך וממומנת מכספי אזרחי מדינת ישראל. נניח כי מגישה אחרת היתה נוקטת במסגרת ראיון בעמדה חיובית כלפי רעיון הטרנספר בפלסטינים – האם גם אז הדברים היו זוכים להתעלמות מוחלטת מצד ההנהלה והממונים על הטלוויזיה החינוכית?", כתבו לשר החינוך".

 

המאמצים נשאו פרי. לאחר מספר ימים גבאי התנצלה בשידור ואמרה כי "למען הסר ספק, בדיון שעסק בטיולים בשטחי יהודה ושומרון, נעשה ניסיון לברר בדיוק היכן מתקיימים הטיולים. במהלך בירור זה נעשה שימוש שגוי במונח פלסטין כאשר הכוונה היתה לשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית בלבד. מצער לראות שבדיון הציבורי שהתפתח הוחלפה שגיאה בעמדה. יש לציין כי הטעות תוקנה כבר למחרת התוכנית באתר האינטרנט של הטלוויזיה החינוכית. הדברים נאמרו לצורך הדיון ואין בהם כדי לבטא עמדה כזו או אחרת. אין לי אלא להצטער אם מישהו נפגע מהם".לצפיה בהתנצלותה של גל גבאי

מהטלוויזיה החינוכית נמסר כי: "המונח שהיה צריך להשתמש בו הוא שטחי הרשות הפלסטינית ולא פלסטין. מעבר לכך, הסברה של העיתונאית גל גבאי מדבר בעד עצמו".

קבוצת 'ישראל שלי' הפועלת למען הסברה פרו-ישראלית, ציונות ואהבת הארץ הגיעה בשבוע האחרון ל 20,000 חברים והפכה לקבוצת הפעילות הגדולה בישראל.

הזמינו את חבריכם להצטרף לפעילות, כי הכמות מביאה לאיכות כאן.

כתובת הפייסבוק:  http://www.facebook.com/MyIsrael כתובת האתר: www.myisrael.org.il

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד