תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תמונת מצב המגורשים חורף תשע"א: אור בקצה המנהרה

הגדל

מנכ"ל משרד רה"מ אייל גבאי: "עושים מאמץ שזה יהיה החורף האחרון בקראווילות". ראש מנהלת 'תנופה' בנצי ליברמן: "שנת 2011 היא שנת המפנה. עד סוף שנה שליש מהמפונים יעברו לבתי הקבע"

"שנת מפנה" כך הגדיר ראש מנהלת תנופה בנצי ליברמן את שנת 2011 בכל הנוגע לטיפול במפוני גוש קטיף וצפון השומרון בכינוס מיוחד שנערך השבוע. להערכת ליברמן רוב המפונים יתחילו ב 2011 בבניית בתי הקבע ושליש מהם יכנסו עוד השנה לבתי הקבע.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי הצביע אף הוא על ההתקדמות בטיפול במפונים, "בשנה וחצי האחרונות התקדמנו ואפשר לראות זאת בהעתקות הקהילתיות. אנחנו עושים מאמץ להתקדם ולעמוד ביעד של חורף אחרון בקראווילות. הדבר החשוב ביותר זה לא להתעייף.".

בכנס הוצגו נתונים המסכמים את שנת 2010:

בתחום מבני הציבור התקבלה תוספת תקציבית של כ-50 מליון ₪. בנושא של העתקת מוסדות ציבור גובשו 5 הסכמים בהיקף של כ-140 מליון ₪. 92 משפחות ממפוני גוש קטיף נכנסו ב2010 לבתי הקבע. 108 מגרשים הוקצאו למשפחות באזור לכיש. בנוגע לבעלי עסקים התקבלו בשנת 2010 107 החלטות בסכום של 195 מיליון ₪. בנוסף לכך הוצגו היעדים לקראת שנת 2011 ועל פיהם עד לסוף הרבעון הראשון יושלמו הליכי החקיקה וכן הקצאת המגרשים וסוגיית בנים ממשיכים.  הרבעון השני אמור לעמוד בסימן יישום החקיקה ומיקוד העבודה ברובד המשפחתי והמשפחות החלשות בכלל. במהלך השנה כולה תמשך השלמת הפיתוח של מבני הציבור. כמו כן, בתחום החינוכי-חברתי הוצגו נתונים על פיהם משרדי הממשלה הנוגעים בדבר צפויים להשקיע כ-27 מיליון ₪ בחיזוק החברתי של מפוני גוש קטיף וצפון השומרון.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד