תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מיש"ע רואים את תל-אביב

הגדל

אחרי שבסיורים רבים ביהודה ושומרון חוזר המשפט: "מכאן ניתן לראות את תל-אביב" – השבוע הגיעו מתל-אביב לראות את יש"ע. ראשי מועצת יש"ע ארחו בסיור את ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי אשר ביקר בשומרון ובבנימין.

את הסיור ליוו לכל אורכו יו"ר מועצת יש"ע דני דיין וראש מינהלת ההסברה, יגאל דילמוני, והשתתפו בו גם סגן ראש העיר והממונה על תיק הצעירים - אסף זמיר , עוזרי ראש העיר  ועובדי הלשכה.

הסיור החל בביקור במפעל באזור התעשייה ברקן שם נפגשו אורחים עם מנהל מפעל ושמעו ממנו על השילוב בין העובדים הישראלים לפלסטינים והעבודה המשותפת.

לאחר תצפית על שמורת הטבע נחל קנה המשיכה הפמלייה לביקור באריאל במפגש עם ראש העיר רון נחמן וסיור בפרויקטים המיוחדים בעיר - במרכז האוניברסיטאי , במרכז הספורט החדש , בהיכל התרבות החדש ובמרכז האתגרי לפיתוח מנהיגות.

חולדאי הגיע ליישוב עלי וביקר במכינה הקדם צבאית בני דוד, בה נפגש עם הרב אלי סדן מייסד המכינה אשר סיפר לראש עירית תל-אביב על הליכי הקמת המכינה לפני כ-23 שנה ועל המכינות שהוקמו בעקבותיה - כולל מכינות חילוניות בתל אביב.

במהלך הסיור נכנס חולדאי לבית המדרש וניגש לאחד התלמידים באופן אקראי כדי לבדוק מה הוא לומד. במהלך שיחה קצרה ביניהם הופתע חולדאי, טייס קרב במילואים, לגלות כי אותו תלמיד משרת בחיל האוויר כטייס F – 15 והגיע לישיבה לתקופת לימודים. 

ראש העיר התל-אביבי נפגש לארוחת צהריים בשכונת היובל עם ראש מועצת בנימין - אבי רואה , תמר אסרף - דוברת המועצה וקובי אלירז - יו"ר הוועד בעלי .

רון חולדאי התרשם מהביקור, מהאנשים ומהעשייה הענפה ביהודה ושומרון וציין שחלק מהבאים לא היו מעולם במקומות הללו.

"הסיורים האלה חשובים מאוד" – סיכם ראש עירית תל-אביב – "לא משנה מה הדעה הפוליטית – לפני שמדברים כדאי לבוא ולראות בעיניים על מה מדברים".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד