תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נאבקים נגד חידוש ההקפאה

הגדל

אלפים השתתפו בראשית השבוע בשביתת שבת ובהפגנת מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים. ראשי הרשויות הקימו חמ"ל קדמי עד לעצירת כוונת ראש הממשלה להקפאה נוספת ביישובי יהודה ושומרון.

לאחר עבודה מאומצת במישור הפוליטי ובמסדרונות הכנסת אשר הביאה להתנגדות של רוב חברי סיעת הליכוד ליוזמת ראש הממשלה להקפאה נוספת של בניה ביהודה ושומרון – ירדה השבוע המחאה לשטח.

ביום ראשון קיימו הרשויות ביש"ע שביתת אזהרה המחאה נגד הכוונות לחדש את ההקפאה. לא התקיימה קבלת קהל ברשויות, וכן לא  ניתנו שירותים מוניציפאליים מלבד שירותים חיוניים שפעלו במתכונת חרום. מערכת החינוך הושבתה חלקית, ותלמידים רבים עלו יחד עם עובדי המועצות להפגנת מחאה יחד עם ועדת המתיישבים ומועצת יש"ע מול משרד ראש הממשלה בירושלים. באירוע אותו הנחו במשותף ראש מועצת קדומים חננאל דוראני ויו"ר ועד מתיישבי בנימין איציק שדמי השתתף שר התשתיות עוזי לנדאו שהגיע למקום מתוך ישיבת הממשלה וחיזק את המפגינים. בדבריו על הבמה אמר שר התשתיות: " מי שאומר שהוא דואג לביטחונה של ישראל ובו בזמן מציע ודורש לשוב לקווי שביתת הנשק של 1967, אמר בעצם לישראל לחזור לאותם קווים שאבא אבן הגדיר אותם קווי אושוויץ. דרישה כזו אינה מביאה את תנאי הביטחון של ישראל ויש לדחות אותה".

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין הצהיר בנאומו: "אנחנו לא זקוקים לשום מסמך הבנות.יש לנו מסמך הבנות בין אלפי שנים בינינו לבין הקדוש ברוך הוא, מסמך הבנות עם ההיסטוריה היהודית והוא מעיד על זכותנו על ארץ ישראל. אסור להשעות את הבניה בה לא רק לתשעים יום, אלא גם לא לתשעים שניות". הוא הוסיף כי "לא ניתן להפסיק את המפעל הציוני תמורת חמקנים והתחמקויות" והודיע על הקמת חמ"ל מיוחד מול משרד ראש הממשלה שיוביל את המשך המאבק כנגד ההקפאה.

במהל השבוע העתיקו ראשי מועצת יש"ע, ראשי הרשויות, וועדי המתיישבים את פעילותם לחמ"ל קדמי שהוקם מול משרד ראש הממשלה ובו עמדת חלוקת חומרי הסברה דוכני החתמה, וקיימו שם דיונים והתייעצויות יחד עם חברי כנסת ואישי ציבור שהגיעו להביע תמיכה ובהם שי יושבי ראש של שדולת ארץ ישראל בכנסת, הח"כים זאב אלקין אריה אלדד. כמו כן התקיימה פעילות ברחבי הארץ לחיזוק חברי הכנסת והשרים אשר חתמו על המסמך ובו התנגדותם לחידוש ההקפאה ביהודה ושומרון.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד