תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

השר סילבן שלום בבנימין: "המשך הקפאת הבנייה פירושה גסיסה אטית של היישובים אשר יזקנו לאיטם"

הגדל

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל השר סילבן שלום סייר השבוע ביישובי המועצה האזורית מטה בנימין כשהוא מלווה על ידי ראש המועצה אבי רואה. השר שלום הבהיר את עמדתו המתנגדת להמשך ההקפאה: "המשך הקפאת הבנייה פירושה גסיסה אטית של היישובים אשר יזדקנו לאיטם וזהו תהליך שסופו ידוע מראש". עוד התייחס השר שלום לסוגיית ירושלים, "אמרתי בעבר, ולצערי אנו עדים לכך היום, שההקפאה תעביר את הפוקוס לירושלים. הבנייה בירושלים ללא מחלוקת- הייתה, הווה ותהייה. על הפלסטינים לנהוג כפי שנהגו בעבר ולהמשיך במשא ומתן בלי להתנות זאת בהמשך ההקפאה".

 

השר שלום סייר במוקד הביטחוני של מועצת מטה בנימין ביישוב פסגות ושמע סקירה על פעילות המוקדים הביטחוניים ביו"ש, המעניקים סיוע ומצילים חיים של כל תושבי הסביבה, יהודים וערבים כאחד ללא הבדל בין דם לדם. השר שמע ממפעילי המוקד על סיוע שהם מעניקים גם בתוככי רמאללה על פי מידת הצורך. השר התרשם מאוד ואמר כי המשרד לשיתוף פעולה אזורי יסייע למוקדים הביטחוניים ביהודה ושומרון.

 

השר שלום ביקר גם בתחנת כיבוי והצלה בנימין והבטיח כי משרדו הקצה תקציב מיוחד לרכישת כבאית חדשה ומשוכללת לטובת שיפור יכולת הסיוע לתושבי הסביבה בעת הצורך.

 

לאחר מכן המשיך השר אל גבעת היובל שבעלי ואמר כי  "יש לעשות כל פעולה אפשרית כדי למנוע את הרס בתיהם של גיבורי ישראל רועי קליין ואלירז פרץ". השר שלום הבטיח לשוחח בנושא עם שר הביטחון ברק ואמר כי הוא לא מאמין שיש ממשלה בישראל שיכולה להרים יד על הבתים הללו. 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד