תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ישראל שלי למען גלעד שליט

הגדל

ישראל שלי העלתה בימים האחרונים קמפיין למען חוק גלעד שליט הקורא להחמיר את תנאי הכליאה של מחבלים פלשתינים הכלואים בישראל ובכך להפעיל לחץ לא על קובעי המדיניות בישראל אלא על ראשי חמאס על מנת לקדם את שיחרורו של החייל החטוף.

במסגרת הקמפיין הועלתה עצומה אינטרנטית עליה חתמו עד כה מאות חברים ומדי יום מתפרסם פוסט יומי בפייסבוק ובו מידע מקיף על אחד המחבלים הכלואים בישראל, על עברו הרצחני ולעומת זאת את התנאים שבו הוא כלוא – עם טלויזיה, 3 ארוחות, קורסים לימודיים ועוד. הקמפיין קורא להעביר לאלתר את חוק שליט - הצעת חוק של הח"כים לוין, מטלון וחסון אשר מציעה להעמיד לרשות המדינה סל מקיף של אפשרויות להחמרת תנאי הכליאה של אסירי החמאס ומאפשרת לשלול מהם את ההטבות הרבות הניתנות לאותם אסירים נדרשים.
ע"פ ההצעה תהיה בידי בידי הממשלה האפשרות לשלול את הטבות האסירים ולהחמיר את תנאי מאסרם כגון: שלילת זמן ביקורים, שלילת טלוויזיה, שלילת האפשרות ללימודים, שלילת מתן עיתונים וספרים וכליאה בבידוד ללא הגבלת זמן.

כיום אסירים אלו כמעט חוגגים – אסיר חמאס השוהה בכלא ישראלי נהנה מצפייה חופשית בטלוויזיה, עיתונים יומיים, לימודים אקדמאים וביקורים משפחתיים. בו בזמן גלעד שליט נמק בשבי החמאס בלי כל מידע עליו, ללא קשר עם משפחתו, בלי ביקורים של הצלב האדום בתנאים קשים מנשוא. הרציונאל העומד בבסיס הצעת החוק והקמפיין הוא פשוט: כל ההפגנות עד כה לחצו על ממשלת ישראל להגדיל את הויתורים, לשחרר יותר מחבלים. חוק שליט עושה דבר הפוך – הוא לוחץ על הנהגת החמאס על ידי הרעת תנאי המחבלים.

הצטרפו גם אתם לעצומה ולקריאה לראש הממשלה לתמוך בחוק באתר 'ישראל שלי'.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד