תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הקונגרס היהודי-רוסי בגוש עציון

הגדל

משלחת של כשישים איש, חברי הקונגרס היהודי- רוסי הגיעה השבוע לביקור בגוש עציון, במטרה להיחשף למגוון אפשרויות של שיתופי פעולה עסקיים עם גוש עציון, והיכרות עם מורשת הגוש.

הקונגרס היהודי-רוסי הינו הארגון היהודי הגדול ביותר בפדרציה הרוסית, והוא כולל את בכירי היהודים ברוסיה: אנשי עסקים, פוליטיקאים ומדינאים, אנשי תרבות ואמנים. בין המבקרים היו גם יורי קאנר, נשיא הארגון, והרב הראשי של מוסקבה, הרב פנחס גולדשמידט, המשמש כרבם של מספר אוליגרכים רוסיים וביניהם ארקדי גאידמק.

במהלך הביקור נפגשו חברי המשלחת עם שר ההסברה יולי אדלשטיין, ביקרו בחיזיון האורקולי שבכפר עציון וסיירו בהרודיון וביישוב תקוע. רגע מרגש במיוחד נרשם בחיזיון האור-קולי בכפר עציון, כאשר ראש המועצה שאול גולדשטיין העניק ליו"ר הקונגרס יורי קאנר, אסופת חומרי ארכיון שליקטו עובדי ארכיון כפר עציון, ובהם פרטים רבים ומסמכים המתארים את דודו של קאנר, דוד ט"ש, שנפל כלוחם בשיירת הל"ה. ההתרגשות ניכרה על פניו של קאנר, שאמר כי את ההיסטוריה של עם ישראל יש להתחיל ללמוד מגוש עציון.

בתום הסיור בהרודיון פנה אחד מבכירי המשלחת לראש המועצה האזורית, ובירר איתו האם ניתן יהיה להקים בהרודיון אתר תיירות שישחזר את החיים במקום בתקופתו של הורדוס.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד