תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מרכז תדמ"ית וחברי ישראל שלי:

הגדל

לחקור ולהחרים את תעודות העיתונאי מהצלמים והכתבים שנכחו במארב האבנים ביום שישי שעבר בכפר שילוח. 

חברי ישראל שלי הצטרפו השבוע לפניית מרכז תדמי"ת  (תגבור הדמוקרטיה במדיה הישראלית) למנהל לשכת העיתונות הממשלתית דני סימן, בדרישה להחרים את תעודות העיתונאי של הצלמים והכתבים שנכחו במארב האבנים ביום שישי, אירוע בו נרגם דוד בארי.

חברי התנועה הגישו תלונה למועצת העיתונות ודרשו לחקור את התנהלות העיתונאים שנכחו באירוע ושלא מנעו את האלימות ולא הגישו עזרה, בניגוד לסעיף 13א' בתקנון האתיקה הקובע ש"החובה מוסרית והחוקית החלה על כל אדם להושיט עזרה לאדם המצוי לנגד עיניו בסכנה חמורה ומיידית לחייו או לשלמות גופו, חלה גם על עיתונאי בעת פעולתו העיתונאית".

במרכז תדמ"ית וב'ישראל שלי' אמרו כי האירוע בו מדובר הינו אירוע יזום ומבויים.לא מדובר בסיקור אירוע שהתרחש, אלא בהזמנת צלמים לתעד אירוע אלים המסכן חיי אדם, ושתוכנן מראש. ניתן לראות בבירור כי הילדים והנערים הסתירו את פניהם בחולצותיהם, ועמדו עם מאגר נשק קר של אבנים כדי לפגוע בנהגים חולפים. השתתפות של עיתונאי באירוע אלים גובלת בעבירה פלילית, צריכה להיחקר על ידי משטרת ישראל, ואינה יכולה בשום אופן להיקרא "סיקור עיתונאי".

יו"ר תדמי"ת חני לוז אמרה לישע שלנו: "המארב המתוכנן היה קרוב כחוט השערה לשפיכות דמים הן של קורבנות הלינץ', והן של הקטין שנשלח על ידי גורמים חסרי אחריות לפגוע ולהיפגע. מדובר בביום ארוע-מדיה, כדי לספק נשק במלחמת התעמולה נגד מדינת ישראל ואזרחיה.

על לשכת העיתונות הממשלתית לפעול לאלתר לנקות את הזירה העיתונאית מגורמים המנצלים את חופש העיתונות כדי להתסיס, לעורר מהומות ולסכן חיי אדם".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד