תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

במעמד מרגש נחנך מרכז נוער בקדומים

הגדל

במעמד מרגש נחנך בסוף השבוע בקדומים מרכז הנוער החדש בקדומים על שם 4 נרצחים בפיגוע בכניסה לקדומים לפני כ5 שנים – הלנה ורפי לוי, שקד לסקר ורעות פלדמן הי"ד.

מרכז הנוער נבנה בסיוע משרד השיכון ומשפחת תורמים מארה"ב החפצים בעלום שם, הוא בנוי על כ250 מ"ר ומכיל חדרי פעילות ואולם התכנסות לאירועים ותפילות.

באירוע החגיגי השתתפו ראש המועצה המקומית חננאל דורני, דני דיין יו"ר מועצת יש"ע, ח"כ זבולון אורלב, ח"כ אורי אריאל, משפחות הנרצחים, משפחת התורמים ונציגיהם שהגיעו מארה"ב.

ראש המועצה חננאל דורני אמר בטקס: "המועצה הציבה לעצמה יעדים ברורים בתחומי הבניה והנוער  שהם החזון שלנו והעתיד שלנו. היום אנו חונכים מרכז נוער חדש ובימים אלו אנו חוזרים לבנות במרץ רב בקדומים ובכל רחבי יש"ע. יש לי זכות לעמוד ביום זה ולמסור בנין זה לנוער. אני מודה למשפחה התורמת ולמשרד השיכון על הסיוע בבניה".

אביגיל לסקר- אימו של שקד הי"ד דיברה על חיזוק הקשר בין הנוער לבין אהבת ארץ ישראל: "זכינו להשלים בנין זה לזכר אהובנו , וצריך להמשיך לבנות נדבך נוסף בארץ ישראל – בית המקדש. באהובינו ניכרה אהבת ישראל והנצחת זיכרם במתנה זו לנוער הוא כדי שהם יגשימו את אהבה זו לעם ולארץ ישראל".

ח"כ זבולון אורלב קרא לחבריו במחנה הלאומי להמשיך ולפעול להפסקת הקפאת הבניה – דה פקטו: "צריך להפעיל את כל חושינו ופעולותינו כדי שהקפאת הבניה תופסק גם בישובים העירוניים בהם נדרשת פעולה של משרדי הממשלה ויצאו מכרזים לבניית מאות יחידות דיור ביהודה ושומרון".

ח"כ אורי אריאל התייחס לתפקיד הנוער אותו הגדיר "הכוח המניע לכל הדברים שקורים בארץ ישראל" והוסיף ש"בניין לנוער הוא חיזוק העתיד שלנו".

דני דיין יו"ר מועצת יש"ע אמר באירוע: "במשך 10 חודשים נאסר להתחיל לבנות בית יהודי מפאתי עפולה עד פאתי ערד. עכשיו שמצב זה בא אל קיצו צריך למעט בדיבור ולהרבות במעשים. צריך לחזור ולמלא במלוא המרץ את המשימה הציונית שנטלנו על עצמנו: ליישב את שומרון ויהודה ביהודים. במשך 10 חודשים בדקו הפקחים בשליחות ממשלת ישראל האם יש יסודות חדשים של בתים, אבל הממשלה לא הבינה שיסודות של בתים יהודים בארץ ישראל אינם בטון וברזל , אלא ההבטחה, זכות האבות על הארץ, האמונה, והיסודות האלה קיימים וחזקים ונצחיים מכל בטון ומכל ברזל. וגם הנוער הנפלא של קדומים בפרט ושל יש"ע בכלל הוא מן היסודות עליהם עומדים יישובינו. ובגלל שאנחנו נחושים יותר, מאמינים יותר ובעיקר צודקים יותר – ננצח".

האירוע הסתיים בשירת אני מאמין והתקווה , ובמופע של שחר אריאל , בנו של מאיר אריאל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד