תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בכירי הממשלה בביקור בגוש עציון

הגדל

שרי ממשלה בכירים ובהם שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ ושר התחבורה ישראל כץ ביקרו השבוע בגוש עציון כאורחי ראש המועצה שאול גולדשטיין.

ביקורו של שר האוצר החל בכפר אלדד בביתו של יו"ר הקואליציה ויו"ר שדולת ארץ ישראל חבר הכנסת זאב אלקין. ראש מועצת גוש עציון שאול גולדשטיין ערך סקירה על האיזור ועל המציאות כתוצאה מהקפאת הבנייה.  משם המשיך שטייניץ להרודיון וגילה בקיאות רבה לאחר שהתגלה כי הוא שימש בעבר כמדריך באתר. שר האוצר המשיך לאזור התעשייה בגוש עציון, עמד על שיתוף הפעולה הכלכלי בין יהודים לערבים, וכן קיבל סקירה על החרם הפלשתיני אשר צפוי בקרוב גם לאסור על פלשתינים לעבוד אצל יהודים. לאחר צפיה בחיזיון האור קולי בכפר עציון ישבו ראשי המועצה ושר האוצר לדיון עבודה וארוחת צהריים באמת הביאר. שטייניץ הביע את מורת רוחו מהקפאה ואמר כי על הממשלה לסיים את ההקפאה ולעמוד בהתחייבותה לציבור, וכי לדעתו כל ההקפאה הינה טעות.

ביקורו של שר התחבורה, ישראל כץ, עסק בטיפול בשורה של מפגעי בטיחות בכבישי גוש עציון. במסגרת סיור שערך באזור, עמד השר מקרוב על נקודות תורפה בטיחותיות בכבישי האזור והבטיח לסייע בקידום השיפורים הבטיחותיים החיוניים. השר  כץ הופתע לגלות שחלק מהבטחותיו בעבר טרם בוצעו והורה לבצען באופן מיידי.

בנוסף סיירו במהלך השבוע האחרון בגוש עציון – יו"ר החטיבה להתיישבות החדש מר דני קריצ'מן עם מנכ"ל החטיבה מר ירון בן עזרא וצוותם הבכיר אשר באו להכיר מקרוב את יישובי גוש עציון וביקרו כמעט בכל יישוב אפשרי מנוקדים שבמזרח ועד כרמי צור בדרום.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד