תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מעריב לשומרון

הגדל

העורך הראשי של העיתון "מעריב" יואב צור ביקר בשבוע שעבר בשומרון כאורח מועצת יש"ע והמועצה האזורית שומרון. סיור דומה ערך יו"ר סיעת יהדות התורה אשר התרשם עמוקות מהעשייה ומההתיישבות שנגלתה לפניו וקרא לראש הממשלה: "חדש את הבנייה!".

במהלך הסיור שהתפרס על פני יום שלם  - ביקר צור באיזור התעשייה ברקן, ברבבה, ברוכין, באריאל, ביקב "טורא" ברחלים, באיתמר ובחוות גבעות עולם, באלון מורה, הר ברכה, חוות גלעד ובכביש נחל קנה. במהלך הביקור נפגש צור עם מנכ"ל מועצת יש"ע נפתלי בנט, ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, עם יו"ר ועד מתיישבי שומרון ועם תושבים רבים. 

בסיור דומה השתתף יו"ר סיעת "יהדות התורה" ח"כ מנחם אליעזר מוזס שביקר בשומרון כאורח ראש המועצה והיחידה האסטרטגית. בתום הביקור התקשה יו"ר סיעת "יהדות התורה" להסתיר את התפעלותו והתרגשותו מההתיישבות אליה נחשף ואמר: "אני קורא לכל חברי הקואליציה להגיע לסיור בשומרון, לראות את גודל העשיה ולהתמלא בכוחות אל מול הלחצים הבינלאומיים. אני מחזק את ידי ראש הממשלה וקורא לו לעמוד איתן מול דרישת אובמה להמשך ההקפאה. מקומם לראות את השלכות ההקפאה על הישובים היהודיים מול  תנופת הבניה האדירה בישובים הערביים השכנים. העשייה וההתיישבות בשומרון מדהימות. יש לחדש את הבניה במלוא המרץ למען המדינה". ראש המועצה מסיקה התייחס לאירועי התקופה האחרונה בעמנואל ואמר לאורח: "על הציבור הדתי והחרדי להתאחד ולהוביל את המדינה. השמאל הקיצוני רודף הן את המתיישבים ביהודה ושומרון והן את החרדים. עלינו להתאחד, רוב העם אוהב גם את ההתיישבות וגם את התורה ואנחנו צריכים לשתף פעולה יחד".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד