תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מבקרים ביש"ע

מצעד המבקרים בהתיישבות ביהודה ושומרון נמשך. בחברון ובקרית ארבע ביקרו השבוע שרת התרבות והספורט לימור לבנת וסגנית השר לענייני גמלאים הד"ר לאה נס. לשומרון הגיעו בשבועיים האחרונים לסיור עומק - יו"ר סיעת "יהדות התורה" ח"כ מנחם אליעזר מוזס, וכן העורך הראשי של עיתון "מעריב", יואב צור.

השרה לימור לבנת בעיר האבות:

ממשלת ישראל מחויבת לבנייה ביהודה ושומרון.

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת הגיעה השבוע לעיר האבות וקיימה סיור במערת המכפלה, בשכונת במוזיאון היישוב היהודי בחברון, בתל חברון העתיקה ובשכונת תל רומדיה. בשבוע שעבר הגיעה לחברון סגנית השר לענייני גימלאים הד"ר לאה נס.

לבנת נפגשה עם ועד הישוב בחברון ועם ראש המועצה המקומית בקריית ארבע, מלאכי לוינגר, איתו סיירה במועצה במתנ"ס ובמוזיאון ארץ יהודה. במערת המכפלה הציגו ראשי הישוב היהודי את הצורך בקירוי אולם התפילה היהודי במקום ואת הקושי לקיים תפילות בתנאי הקיץ והחורף ללא קורת גג. כאשר מאות אלפי מתפללים פוקדים את המקום, הדבר הופך לקשה מנשוא.

השרה לבנת אמרה בתגובה כי עם תום תקופת ההקפאה הממשלה תדאג לפעול לבניית פרגולה לנוחות המתפללים. לבנת הצהירה כי עם תום תקופת ההקפאה הממשלה תמשיך לבנות ביתר שאת ביו"ש. לנוכח החשש כי ההקפאה תמשך הדגישה שרת התרבות והספורט כי "ממשלת ישראל מחויבת לבנייה ביו"ש ובכל חלקי ישראל ולשמירה על ביטחונם ורווחתם של התושבים במקום". היא הוסיפה כי היא התרשמה ממחויבותו של ראש הממשלה לסיום ההקפאה וממחויבותם של חברי הקבינט שקיבלו החלטה על המשך הבנייה וכי היא לא רואה אפשרות לכך שראש הממשלה יביא החלטה הפוכה מזו לאישור הקבינט .

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד