תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרסים ותעודות הוקרה - לבית הספר היסודי ולנוער בית אל

הגדל

בית הספר היסודי ממ"ד בית אל אשר בו לומדים השנה קרוב ל – 500 תלמידים זכה השנה בפרס החינוך הדתי לשנת תש"ע. בתעודת הוקרה זכתה מחלקת הנוער של בית אל על פרויקט ייחודי למען ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

בנימוקים למתן הפרס לבית הספר הממלכתי דתי בבית-אל ציינו השופטים מספר פרויקטים המתנהלים בבית הספר שהקנו לו את הפרס ובהם:

  • הפעלת תלמוד תורה בתוך מסגרת הלימודים של בית הספר תוך שמירה על איכויות לימוד גבוהות הן בלימודי הקודש והן בלימוד החול.
  • דאגה חינוכית לכל ילד, כולל ילדים עם צרכים מיוחדים,  ביה"ס פעל רבות בשנים האחרונות לשילוב ילדים עם קשיים וצרכים מיוחדים בבית הספר. ב – 4 השנים האחרונות נפתחו 5 כתות חינוך מיוחד בהן ניתן מענה חינוכי, ערכי לכל ילד שמתאים לכיתה. במקביל מעודד בית הספר הפניית תלמידים מצטיינים ללימודים בביה"ס "דעת" למצטיינים ומחוננים שמופעל ע"י המועצה המקומית בית-אל ומועצה אזורית בנימין.
  • שיתוף פעולה עם הקהילה. בית הספר פועל בעזרת ועד ההורים להקשבה לקולות וצרכים שעולים מתוך הקהילה.
  • ביה"ס המשיך לפעול בשנים האחרונות גם בתקופת החופש הגדול. שנת הלימודים הוארכה לתקופה של בין 3 שבועות – לחודש, כדי לספק מענים חינוכיים גם בתקופת הקיץ. בתקופה זו נבנתה תכנית לימודים מיוחדת.


הרב יאיר ליברמן, מנהל ביה"ס קיבל את הפרס בשם צוות ביה"ס תוך הדגשה להיותו שליח של הצוות החינוכי לצורך קבלת הפרס. הוא הודה על שיתוף הפעולה המוצלח עם ועד הורי ביה"ס והמועצה המקומית.

בטקס חלוקת תעודות הוקרה לנוער מתנדב בקהילה מטעם משרד החינוך-מנהל חברה ונער- מחוז ירושלים שהתקיים בשבוע שעבר בירושלים קיבלה אורה לין בת 17 מבית אל בתעודת הוקרה על ריכוז והובלה של פרויקט נח"ל ביישובה. נח"ל ר"ת של נותנים חיוך לילד – הינו פרויקט שהוקם השנה על ידי מחלקת נוער במתנ"ס בית אל לילדים בעלי צרכים מיוחדים. הפרויקט, המקיף 30 מדריכים מתנדבים מנוער בית אל החונכים 22 ילדים, מפעיל מועדונית הפועלת פעמיים בשבוע בימי שלישי ושבת.

אורה קיבלה את התעודה על גילוי מסירות רבה בריכוז המועדונית ברגישות יוצאת דופן ,בבגרות ובאצילות, כמו כן מחלקת הנוער במתנ"ס קיבלה תעודת "אות המופת - נוער למען נוער" על הקמת והפעלת המועדונית .

פרוייקט הנח"ל הינו אחד מהפעילויות הרבות של מחלקת הנוער במתנ"ס בית אל המפעילה עשרות רבות של בני נוער בהתנדבויות שונות בישוב ומחוצה לו.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד