תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

30 שנה למועצה אזורית שומרון במפגן כוח ועוצמה.

הגדל

קרוב לשבעת אלפים איש מהשומרון ומרחבי הארץ השתתפו בשבוע שעבר באירוע חגיגות ה-30 שנה למועצה האזורית שומרון שהתקיים בפארק רעננה. לאירוע הגיע מספר שיא של מעל 30 שרים וחברי כנסת מכמעט כל המפלגות: 7 שרים, שני סגני שרים ולמעלה מ-20 חברי כנסת, כמו גם אישי ציבור אשר באו להביע את הוקרתם למפעל ההתיישבות המפואר בשומרון.

בין השאר השתתפו באירוע המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון, השר בני בגין, שר התקשורת משה כחלון, שר המדע דניאל הרשקוביץ, השר יוסי פלד, סגנית השר גילה גמליאל ורבים נספים.

אלפי החוגגים נהנו מסרטים והופעות של ילדי השומרון ומהופעה משותפת של רמי קליינשטיין ויונתן רזאל – לראשונה על במה אחת.

ראש הממשלה בנמין נתניהו אמר בברכה מוקלטת מיוחדת שהוקרנה באירוע: "אתם עומדים בפני קשיים, אנחנו מכירים אותם, אבל אתם נוטעים בשומרון. אני מעריך אתכם. חיזקו ואימצו".

המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון התחייב לחידוש הבניה בתום ההקפאה:

"ביקשנו לחדש את הדיאלוג עם שכנינו ובחירוק שיניים הסכמנו להשעייה זמנית של הבנייה בשומרון וביהודה למשך 10 חודשים.  כפי שרואים, ההשעייה לא ממש הועילה. בתום תקופת ההשעייה, נחזור לבנות במקום כמקודם. זה טבעה של המדינה היהודית, טבעה של התנועה הציונית: בנייה  והתיישבות, פיתוח והתרחבות".

השר בני בגין, בנאום נרגש, הזכיר את אביו שטבע את האימרה "בשומרון יקומו הרב אלוני מורה". הוא שיבח את מפעל ההתיישבות בשומרון, "הקשתי עליכם חבריי בהחלטה על הקפאת הבנייה, צר לי. אחזור על הערכתי המוצקה כי בי"ח תשרי חג סוכות יפוג צו ההקפאה ולא יהיה צו אחר תחתיו".  שר המדע דניאל הרשקוביץ ייחל לחזרה לישובי צפון השומרון שנעקרו: "אנו לא צופים רק אל ההר של שערי תקוה ואריאל. אנו צופים אל ההר של חומש וההר של שא-נור".

הוא הוסיף כי "אנו רק בתחילת הדרך, אני סמוך ובטוח כי בחגיגות ה40 של המועצה נזכה להכפיל את האוכלוסיה בשומרון ונמשיך לבסס  ולפתח את אחיזתנו בחבל ארץ יקר זה, השומרון, לתפארת מדינת ישראל".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד