תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

השר בגין לשדולת ארץ ישראל:"אין מצב" שנתניהו מאריך את ההקפאה.

הגדל

שדולת ארץ ישראל בכנסת בראשות חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד פתחה בסדרת פגישות עם שרי השביעייה לקראת סיום תקופת ההקפאה בעוד ארבעה חודשים. השר בגין שהשתתף במפגש הראשון אמר כי:"אין מצב שנתניהו מאריך את ההקפאה.הכול מוליך ליח' בתשרי זה אירוע בעל משמעות אסטרטגית,בטחונית ולאומית ומכריע עבור מדינת ישראל".

בעקבות פתיחת שיחות הקרבה עם הפלסטינים, ולקראת סיום מועד ההקפאה בעוד 4 חודשים, פתחו חברי שדולת א"י בכנסת קמפיין במטרה למנוע מחוות ישראליות ביו"ש על חשבון המתיישבים ולוודא כי בסיום תקופת ההקפאה תחודש הבנייה בכל רחבי יהודה ושומרון. חברי השדולה ייפגשו עם שרי השביעייה ויבקשו מהם לפעול לקידום מטרות אלו. הפגישה ראשונה התקיימה הים בכנסת עם השר בני בגין בחדר וועדת החינוך בכנסת.

 במפגש נכחו ראשי השדולה חברי הכנסת זאב אלקין, ואריה אלדד, יו"ר סיעת הבית היהודי זבולון אורלב, יו"ר סיעת ש"ס אברהם מיכאלי, יו"ר האיחוד הלאומי יעקב כץ, דני דנון, אורי אורבך, ומיכאל בן ארי - נציגי ארבע סיעות שונות וכן יו"ר מועצת יש"ע דני דיין וראשי מועצות מיהודה, שומרון ובקעת הירדן.

 חברי הכנסת פנו לשר בגין בבקשה לפעול במסגרת השביעייה כדי שבסיום תקופת עשרת חודשי ההקפאה,יוסר צו ההקפאה ותחל בנייה בשטח.חברי הכנסת ציינו כי בירושלים בפועל ישנה הקפאה מוחלטת בבנייה בניגוד להצהרות ראש הממשלה בנושא וכי ישנו חשש שגם יוסר צו ההקפאה בפועל לא יאושרו מכרזים חדשים ובשטח תימשך הקפאה מוחלטת. בנוסף העלו ראשי מועצות טענות קשות בדבר התנהלות שר הביטחון בכול הנוגע למימוש צו ההקפאה והמכשולים הנערמים בתחום בניית מבני חינוך ביהודה ושומרון.

 השר בגין התייחס לפתיחת השיחות עם הפלסטינים: "שיחות הקרבה הם בעצם שיחות ריחוק,בירושלים דנים על נושא המים וברמאללה דנים בנושא הגבולות. אין דיווח והעברת מסרים מצד לצד". הוא הוסיף כי "יש חשיבות לעובדה שארה"ב נוכחה לדעת כי אינה יכולה לכפות על ישראל תנאים מוקדמים למו"מ כפי שדרשו הפלסטינים".

בנוגע לסיום תקופת ההקפאה אמר השר בגין כי :"אין מצב שנתניהו מאריך את ההקפאה. אני לא רואה מצב שראש הממשלה מכנס את ועדת השרים לביטחון  ומחליט על הארכת ההקפאה אפילו לתקופה של שלושה חודשים. אנו צופים לחצים לקראת סיום התקופה אך צריך להבין כי הכול מוליך לי"ח בתשרי. זה אירוע בעל משמעות אסטרטגית, ביטחונית ולאומית ומכריע עבור מדינת ישראל".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד