תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום בסיור באריאל

הגדל

המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום סייר השבוע בעיר אריאל ואמר כי ההקפאה הייתה טעות קשה ויש להיערך לחידוש הבנייה מיד עם סיומה ב 26 בספטמבר. הוא ציין כי יש לאפשר לתושבי נצרים באריאל לבנות לאלתר עוד לפני תום ההקפאה, ותקף במילים קשות את החרם הפלשתיני על מוצרים המיוצרים ביהודה ושומרון.

המשנה לראש הממשלה ביקר בעיר ובמרכז האוניברסיטאי והצהיר כי הוא צריך להפוך לאוניברסיטה מלאה "אנחנו מחוייבים להפוך את המקום הזה למקום תוסס שיהיו בו גם סטודנטים וגם מרכז מחקרי ששמעו יצא למרחוק", אמר שלום.

בהתייחסו לחרם הפלשתיני על תוצרת ההתנחלויות אמר השר סילבן שלום, "החרם הפלשתיני הוא שערורייה.  מדובר במרוץ בין סאלאם פאיד לאבו מאזן. סאלאם פאיד שרוצה להחליף את אבו מאזן, פתח בפריימריס כבר לפני  שנה והוא משלם במטבע ישראלי.  הוא סרב להיפגש עם ישראלים, הדליק מדורות וזרק לשם מוצרים ישראלים שמיוצרים בהתנחלויות והקים יחידה מיוחדת במשרדו שעוברת מסופר אחד לשני וממכולת אחת לשנייה. ברור שהחרם פוגע בראש ובראשונה בפלשתינים עצמם שהרי המפעלים המדוברים מעסיקים  25000 פלשתינים ולרשות הפלשתינית אין יכולת לספק 25000 משרות נוספות.  ישראל תצטרך לקבל החלטה . בימים הקרובים נקיים דיון רחב ומקיף עם משרד התמ"ת כדי לדון בדרכים שיש לנקוט כדי לעצור את החרם. דנים בקנסות על מוצרים פלשתינים ,על מכסים ובפיצוי המפעלים הישראלים מהכספים שישראל מעבירה לרש"פ". 

 השר סילבן שלום נשאל על אודות הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון ואמר ש"ההקפאה הייתה טעות קשה ואני כמובן התנגדתי לה. חשבתי אז ואני חושב היום ביתר שאת שזו הייתה טעות קשה. צריך לזכור שב-26 בספטמבר תוקף ההקפאה יפוג. אנחנו צריכים להיערך לחידוש הבנייה.  אני מקיים שיחות עם שרים וחברי כנסת וראשי רשויות לקראת חידוש הבנייה.

השר שלום מתח ביקורת על התבונה המדינית שמאחורי ההקפאה: "להחליט על הקפאה עוד לפני  מו"מ ולשאת את נאום בר אילן עוד לפני מו"מ,  מה נשאר לדון במו"מ ?"  

השר שלום נועד גם עם תושבי נצרים שפונו מגוש קטיף לאריאל ואמר שצריך לתת להם היתר חריג לבנייה מיידית עוד לפני תום תקופת ההקפאה.  

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד